Problem z drukarką??

Ja trochę odświeżę ten wątek. Otóż jakiś czas temu nabyłem vistę. Wszystko pięknie cacy, ale problem pojawił się podczas instalacji drukarki. Oczywiście pobrałem z sieci najnowsze sterowniki do drukarki, którą posiadam. Pewnie nie było by problemu gdyby drukarka była podłączona bezpośrednio do komputera, a jest inaczej. Drukarka podłączona jest do print servera, a ten do routera. I tak - zainstalowałem sobie print server (sterowniki najnowsze ze strony producenta) i dodaje drukarkę. W tym momencie pojawiały się pewne problemy no, ale wszystko się udało i drukarka zamontowana. Dla sprawdzenia tego wszystkiego włączyłem sobie Worda i chciałem coś wydrukować. I wyskakuje mi komunikat, że nie można wykonać żądanej operacji gdyż nie ma połączenia z drukarką. Chcąc to sprawdzić wydrukowałem stronę testową tzn. chciałem ale się nie wydrukowała. Wyskoczył mi komunikat kod błędu: 0x00000057. Wiecie może co zrobić z tym fantem bo bez drukarki to tak trochę ciężko się pracuje Smile. Z góry dziękuję za pomoc. Proszę pytać w razie potrzeby.

Odpowiedzi: 3

Próbowałem zainstalować to wszystko jeszcze raz, ale i tak mi się nie udało. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Wyskakuje mi ciągle ten sam błąd czyli 0x00000057. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze??
Lewand
Dodano
27.04.2007 01:04:16
odwiedziłem linkowaną stronę i ściągnąłem sobie i obejrzałem prezentację instrukcji instalacji. W aplecie "drukarki" panelu sterowania powinna być ona widoczna z adresem sieciowym w opisie jeśli została poprawnie zainstalowana i skonfigurowana. Zalecam prześledzenie tego szczególnie w części dot. konfiguracji portu. Aha, nie widzę Visty na liście kompatybilnych systemów dla tego print serwera.
Endrju
Dodano
26.04.2007 13:15:29
może print server jest po prostu nie kompatybilny z Vista. Wziąłem pierwszy lepszy z brzegu Edimax PS 1206P i ten nie ma na liście Visty. napisz bliżej co to za print server, sieć peer-to-peer z tego co wnioskuję z opisu, ale podaj tę informację. Drukowanie z innych maszyn działa?
Endrju
Dodano
26.04.2007 12:17:50
  • Lewand 26.04.2007 12:34:31

    [quote=Endrju]może print server jest po prostu nie kompatybilny z Vista. Wziąłem pierwszy lepszy z brzegu Edimax PS 1206P i ten nie ma na liście Visty. napisz bliżej co to za print server, sieć peer-to-peer z tego co wnioskuję z opisu, ale podaj tę informację. Drukowanie z innych maszyn działa?[/quote] Drukowanie z innych maszyn tak, ale na nich jest xp. Jeśli chodzi o print server to http://www.planet.pl/produkty/print_serwery/przewodowe/fps_1010 tutaj jest jego opis. Pobrałem najnowsze sterowniki, ale jak drukować nie mogłem tak nie mogę. Ciągle jest to samo, ale print server jest widziany w sieci także nie wiem co może być problemem.

Lewand
Dodano:
26.04.2007 00:46:32
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1