Problem z dokumentem zapisanym w MSWordPad- .doc

[center]Witam wszystkich. [/center] Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Otóż sprawa ma się tak. Sformatowałem dysk i zapomniałem, że mam tam 2 ważne dokumenty zapisane w formacie .doc. Odzyskałem je za pomocą programu, o ile dobrze pamiętam jego nazwa to: [b]easy partition recovery[/b]. Jeden z dokumentów otwieram i wszystko jest ok, natomiast drugi, po włączeniu wyświetla jakieś "nie wiadomo co". Znaki wszystkie możliwe pomieszane z literami. I teraz mam do Was pytanie, czy jest możliwość przywrócenia formy właściwej tego dokumentu? Dodam, że używałem programów do naprawy plików .doc: [b]WORDPAD REPAIR i DOC REPAIR[/b], ale one nic nie pomogły. Proszę o pomoc!

Odpowiedzi: 3

Gdyby nie był uszkodzony, to po otworzeniu miałbyś jego zawartość (albo chociaż część). Ponieważ jest uszkodzony: patrz post XanTypa zamieniając "raczej" na "na pewno". Teraz zaś dużo zależy od tego jaki miałeś system plików na tej partycji i jak dużo zdążyłeś w międzyczasie operacji wykonać na dysku, ponieważ coś mi mówi że plik był pofragmentowany (a jeśli systemem plików był NTFS to i MFT było pofragmentowane), a to oznacza że szanse maleją ....
Veers
Dodano
12.03.2010 14:36:50
A jeżeli nie jest uszkodzony, to jakim sposobem mogę odczytać jego treść?? Chodzi mi głównie o programy, czy czynności dzięki którym możliwe będzie odczytanie tego pliku.
czarassooo
Dodano
12.03.2010 13:51:23
Jeśli plik jest uszkodzony w nieodwracalnym stopniu - nic się raczej nie da z nim zrobić.
XanTyp
Dodano
11.03.2010 22:27:01
czarassooo
Dodano:
11.03.2010 20:02:18
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1