problem z dll

po załadowaniu sie sytemu pojawił mi sie taki komunikat[quote]init error Resourse file missed, please reinstal program[/quote]tylko ze nie wiem o jaki program chodzi gdy próbuje otworzyć przeglądarkę pojawia mi sie taki komunikat.[quote]Aplikacja lub biblioteka DLL C;|program files\mozillafirefox\plds4.dll nie jest poprawnym obrazem systemu windows NT. sprawdz to z dyskietką instalacyjną[/quote]gdy próbuje włączyć inny program to pojawia sie[quote]Aplikacja lub biblioteka DLL C;|Windows\System32\CSCDLL.dll nie jest poprawnym obrazem systemu windows NT. sprawdz to z dyskietką instalacyjną[/quote]internet wogóle nie chce sie włączyć jd nie kontaktuje. mam xp sp2. przeskanowałem avastem, spybotem, IObit security,Advanced SystemCare, i nic niema Log z HiJacka. http://www.wklejto.pl/83261 nie wiem czy to wina wirusa. wychodziłem do głównego menu w settlers7 i ściągałem przez jd. w trakcie wychodzenia coś mi sie zwiesiło i system zaczął nie reagować po kilku min czekania. zresetowałem go. i od tamtej pory wszystko mi siadło, poza grami nie moge uruchomić firefoxa żeby zapisać sobie strony a jd jest pusty moze jakiś plik dll mi padł

Odpowiedzi: 5

O ile to zadziała, to i tak będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość lub rozszerzyć poszukiwania tegoż na innych forach, bo sam nie mam Avasta i takiej pomocy ci nie zapewnię.
XanTyp
Dodano
08.12.2010 19:22:15
sprawdziłem i okazało sie że nie ma tego folderu C:/windows/WinSxS/x86_microsoft.vc90.MFC_1fc8b3b9a8e3b_9.0.3729.4148_x-ww_a57c1f53 z tym plikiem mfc 90u.dll wiec napisałem prośbe o ten folder z tym plikiem bo u mnie go nie ma. i morze z powodu jego braku mam takie problemy.
imhotep7
Dodano
08.12.2010 17:21:39
zrobiłem tak i zobaczyłem 2 różnice system się szybciej uruchamia i zresetowanie ustawień ekranowych i kompozycji. dalej firefox odpowiadał wiec go zreinstalowałem pomogło. co do jd to nie pomogło. teraz mam problem z dll avasta zainstalowałem go 2 razy i stale wyskakuje o braku tego pliku [quote]Aplikacja lub biblioteka DLL C:/windows/WinSxS/x86_microsoft.vc90.MFC_1fc8b3b9a8e3b_9.0.3729.4148_x-ww_a57c1f53/mfc 90u.dll nie jest poprawnym obrazem systemu windows NT. sprawdz to z dyskietką instalacyjną[/quote]
imhotep7
Dodano
07.12.2010 21:36:57
  • XanTyp 07.12.2010 23:19:03

    [quote=imhotep7]co do jd to nie pomogło[/quote]Co to jest jd?[quote=imhotep7]teraz mam problem z dll avasta zainstalowałem go 2 razy i stale wyskakuje o braku tego pliku[/quote]Odinstaluj Avasta, odłącz internet, co by sobie nie nałapać wirusów, wyczyść porządnie rejestr, pousuwaj foldery z pozostałościami po nim, reset i ponownie go zainstaluj.

  • imhotep7 08.12.2010 13:19:57

    [quote=XanTyp]Co to jest jd?[/quote] jdownloader zrobiłem tak odinstalowałem go na odłączonym internecie za pomocą Revo Uninstaller usunąłem wszystko z rejestru i pozostałe foldery z program files i Documents and Settings reset i zainstalowałem na nowo zrobiłem reset i dalej wyskakuje zaraz po uruchomieniu systemu ten sam komunikat. sprawdziłem w tym folderze i jednak brakuje tego folderu z zawartością. mógłby ktoś wrzucić ten folder na jakiś serwer i zapodać linka. może to pomoże.

  • XanTyp 08.12.2010 15:23:21

    [quote=imhotep7]sprawdziłem w tym folderze i jednak brakuje tego folderu z zawartością.[/quote]Wytłumacz mi sens tego zdania.

lol - od ucha do [b]Ucha[/b]. Cóż za trafność przepowiedni ;) [b]Imhotep7[/b] - Wina wirusa, czy zwykłego kataru - to już mało istotne. Istotne za to jest, że system pogubił sobie gdzieś biblioteki dll. Zatem - płyta z instalatorem w napęd, następnie Menu Start -> Uruchom -> sfc/ scannow i niech się biblioteki poodnajdują. Po zakończeniu działań - restart kompa i pilna obserwacja następstw.
XanTyp
Dodano
07.12.2010 06:46:14
Na początek pooglądaj Podgląd zdarzeń na błędy i pospisuj co Ci wywala. Przeskanuj kompa na błędy scandiskiem. Firefoxa zawsze możesz przeinstalować. Loga na razie odpuszczam, chociaż pewnie [b]Xan[/b] Ci go wywali do www.wklejto.pl. Chyba, że sam to zrobisz w międzyczasie.
Ucho
Dodano
07.12.2010 01:48:09
imhotep7
Dodano:
07.12.2010 00:56:03
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1