problem z 7-ką

Witam Czy wie ktoś może co trzeba żeby windows 7 widział dysk Poniżej opisałem problem. Mam nowy dysk na którym zainstalowałem windowsa xp (cały jest widoczny pod xp, rozmiar 500gb), tym czasem chcę zainstalować windows 7 i podczas instalacji gdzie trzeba wybrać dysk okienko jest puste wogle go nie wykrywa i nie mogę zainstalować systemu Proszę o pomoć, z gory dziękuję za wszystkie rady Pozdrawiam tomasz2204

Odpowiedzi: 6

Lukasz_z - b. dobrze pamiętasz. Ale racz zapytać tomasz2204 o takie szczegóły jak np. konfiguracja sprzętowa - bez tego to możemy pozostać jedynie [u]sflustowani[/u].
Veers
Dodano
16.12.2009 10:58:04
Jeżeli dobrze pamiętam to przy instalacji siódemki sterowniki do dysku można byłoby podrzucić mu na pendrive`ie. Więc może lepiej najpierw zamiast kombinować z ustawieniami sata w BIOSIE poszukać sterowników do dysku i po prostu podrzucić mu je podczas instalacji a jeżeli byłyby problemy ze znalezieniem to dopiero wtedy kombinować.
lukasz_z
Dodano
16.12.2009 03:40:25
Nie podniecaj się i nie wkurzaj, bo to szkodzi. Dubel został już usunięty. Wystarczy, że wiem o nim ja i osoba, która go kopiowała i zakładała w innym dziale. Gdyby jeszcze wiedziała, że regulamin wspomina co nieco o tym niepożądanym aspekcie działalności userów, to by nie trzeba było nikogo napominać i pewnie stracił bym funkcję. Najwyraźniej jednak mod jest do czegoś potrzebny.
XanTyp
Dodano
15.12.2009 15:53:35
A mnie wkurza, że administrator, moderator, czy cholera wie kto jeszcze, straszy baną zamiast podać link do forum, gdzie temat został poruszony i skutecznie rozwiązany. Sam dobrze wiem, że nie wszystko się od razu znajdzie w gąszczu już poruszonych tematów, a mało kto ma czas grzebać przez godzinę i się wkurzać, w chwili gdy czasami to co nie działa jak powinno utrudnia skutecznie pracę - to czasami flustujące jest jak diabli. Moderatorzy potrafią tylko marudzić i banować tacy są pomocni. Pozdro
mrubiniec
Dodano
15.12.2009 10:43:43
  • Veers 15.12.2009 16:54:55

    Skoro tak sobie "offtopicujemy" : [quote=mrubiniec]A mnie wkurza, że administrator, moderator, czy cholera wie kto jeszcze, straszy baną zamiast podać link do forum (...) a mało kto ma czas grzebać przez godzinę i się wkurzać, w chwili gdy czasami to co nie działa jak powinno utrudnia skutecznie pracę - to czasami flustujące jest jak diabli. ... [/quote] A mnie wkurza dla odmiany, że [u]sflustowany[/u], nie mający czasu, często wręcz epatujący lenistwem użytkownik, nie szanuje czasu tych, którzy wykazują minimum dobrych chęci w kierunku rozpoznania problemu. I co z tego ?

[color=darkred]Ostrzegam, że takie następne powielenie tematu - zostanie nagrodzone dwudniowym odpoczynkiem od forum.[/color]
XanTyp
Dodano
15.12.2009 00:53:00
Ten problem często występuje przy wielu dyskach. Pomóc może pewna zmiana ustawień w BIOS-ie. Poszukaj w BIOS-ie opcji "On-Chip SATA Mode" i zmień ją na tryb "Combined SATA". Spróbuj też zmienić tryb "AHCI" na "IDE". Kontroler będzie działał w trybie emulacji IDE bez dodatkowych sterowników, dzięki czemu dysk powinien zostać wykryty prawidłowo. Może się zdarzyć że w BIOS-ie nie będzie żadnej z tych opcji. W tym wypadku należy pobrać aktualne sterowniki (najlepiej ze strony producenta) Serial ATA do odpowiedniej płyty głównej.
kakub
Dodano
14.12.2009 22:08:46
tomasz2204
Dodano:
14.12.2009 12:16:33
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1