Problem WMP 11 i DRM

Witam, to mój pierwszy post na forum Mam problem z legalnie zakupionymi plikami w serwisie iplay.pl Mam system Windows Vista Home Premium i oczywiście WMP 11. Po pobraniu zakupionych plików oraz licencji w wyżej wymienionym serwisie, odtwarzanie plików odbywa sie bez problemów jednak kiedy próbuje je zsynchronizować lub nagrać na płytkę audio otrzymuję komunikat o braku uprawnień. Kiedy sprawdzam właściwości pliku okazuje się że nie mam ŻADNYCH praw użytkowania. Nawet możliwości odtwarzania a jednak samo odtwarzanie odbywa się bez problemu. Plików tych nie można też nagrać programem NERO ani ROXIO. Zainstalowałem nawet nowego SP1 i nic nie pomogło. Co mam zrobić żeby nagrać te pliki na płytę audio? Pomocy!

Odpowiedzi: 1

Odradzam zakupy w IPlay-u. Miałem te same problemy. Legalnie kupiona muzyka, którą mogłem odtworzyć tylko na komputerze, na który została ściągnięta. Zakup zrobiłem w kawiarence internetowej. Czekałem na pociąg. Zgrałem to na pędraka. Wróciłem do domu i d..blada. Na moim pececie nawet się nie dało odtworzyć. Program Windows Media Player nie może odtworzyć... itede, itepe. Mają, a przynajmniej mieli tragiczne licencje, bez możliwości zgrywania na nośniki zewnętrzne. Widać, że nic się nie zmieniło. Może są jakieś możliwości obejścia DRM w tych plikach, ale dałem sobie z tym siana. Jest jakiś soft "Unfuck", czy coś w tym rodzaju, ale to już jest omijanie prawa, skądinąd beznadziejnego.
paolo
Dodano
21.12.2007 21:13:50
pjesik
Dodano:
16.12.2007 11:44:43
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1