Problem: windows 2003 po instalacji XP!

Na dysku "C" mam zainstalowanego Windowsa 2003 Server. Po instalacji Windowsa XP na dysku "D" nie mogę uruchomić Windowsa 2003 Server. Po włączeniu komputera otwiera się okno z wyborem systemu, ale po wybraniu Windowsa 2003 system sienei uruchamia, tylko pojawia się czarne tło z kursorem (nie da sie nic pisać). Ponoć problem leży w tym, że anjpierw powinno się instalować XP, później 2003 Server. Jak to naprawić? Ponoć da sie podmienić jakieś pliki. Które? Proszę w każdym razie o pomoc!

Odpowiedzi: 4

Skorzystałem z szybkiej i prostej opcji, którą nazwałeś "opcjonalną", Windows 2003 Server włącza sie teraz bez problemu. Dla potmonych: pliki o których mowa należy skopiować z płyty instalacyjnej Windowsa 2003 Server i podmienić nimi pliki znajdujące się na dysku C: (pliki są ukryte i oznaczone jako chronione pliki systemu). Podmienia się bez problemu i bez konieczności używania systemu awaryjnego.
Beyor
Dodano
15.06.2007 01:32:05
Czego nie wiesz ?? O konsoli odzyskiwania i sposobie jej uruchomienia znajdziesz w helpie systemowym oraz w archiwum forumowym. Polecenia również są objaśnione w helpie systemowym. Nie ma znaczenia czy użyjesz helpa z XP czy z 2003 bowiem i konsola i polecenia są na tyle zbliżone do siebie, że do tego celu ewentualnych różnic (o ile są) nie ma. Ważnym jest przywrócenie plików bootloadera W2003 co wymusza uzycie konsoli odzyskiwania z płytki tego właśnie systemu. Opcjonalnie - możesz spróbować podmienić pliki ntldr i ntdetect.com na te z płytki windowsa 2003 (nie pamiętam, a sprawdzać mi się nie chce czy trzeba je expandować czy wystarczy po prostu skopiować z płyki i podmienić na te, które XP wgrał). To bez problemu możesz wykonać z poziomu XP.
Żółty
Dodano
15.06.2007 00:12:49
Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale szczerze mówiac nie wiele mi to mówi. Moglbyś napisać to jaśniej? Krok po kroku? Byłbym bardzo wdzięczny!
Beyor
Dodano
14.06.2007 23:54:38
Napraw bootloadera Windowsa 2003. Z poziomu jego konsoli odzyskiwnia - fixboot + fixmbr
Żółty
Dodano
14.06.2007 23:44:27
Beyor
Dodano:
14.06.2007 23:39:19
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1