Problem w XP po wymianie procesora

Witam Kupiłem i wymieniłem sobie procesor na szybszy sprawdzając oszywiście czy dana płyta obsługuje ten proceror. etc itd. tzn wymieniłem Intel Celeron D 351 (3.2GHz/256MB/533MHz/04) na Pentium D 930 Costra Rica (3.00GHz/4MB/800MHz). Udało mi się go raz odpalić pod windą w w systemie widoczna były dwa procesory, ale to jest dwurdzenioweic. Na 100% nie jest to problem sprzętowy. Przypuszczam, że problem zapewne dotyczy Windowsa XP na poziomie obsługi procesorów dwurdzeniowych. Może jakis sterowniki do tego procesora ??? To głupie, ale.. Dowodem tego jest, że jak odpalę kompa pod jakimkolwiek linux-em to wszystko śmiga jak należy. A pod windowsem na początku system się ładuje, widać nawet pasek postępu po napisem widnows i kiedy ma się pojawić ekran logowania (a może nawet troszkę wcześniej) następuje reset i bajka kręci sie od nowa. Dodam, że jest to system windows XP Profesional 2002 + SP2. WIem, że XP Home nie obsługiwał dwuprocesorowców, ale Profesional powinien bez mrugnięcia. Włożenie poprzedniego procesora też powoduje prawidłową pracę. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 5

Czyli musi byc jakis inny blad ... steorwniki od plyty glownej zainstalowane ? jesli tak to wywal
Ukey
Dodano
14.02.2009 21:34:00
Uruchomiłem w trybie awaryjnym. Niestety brak starego procka. W sytemie są widoczne dwa nowe procesory. Ponowne uruchomienie, winda startuje i..... reset.
cep
Dodano
14.02.2009 19:13:41
boot plyty i napraw... Pewnie system chce odpalic sie na starych "informacjach" o procku a ze takowego nie znajduje to sie restartuje. Odpala sie na awaryjnym? Jesli tak to wez uruchom wywal starego procka (z menadzera urzadzen) i uruchom ponownie kompa. Jesli to nie pomoze to zostaje tylko opcja "napraw" , lub reinstal. Jest to naturalne zachowanie Windowsow ...
Ukey
Dodano
14.02.2009 16:36:22
Nie robiłem tego. Hm.... Ok Spróbuję. Problem w tym, że mam płytę Asus P5VDC-TVM SE i klops, bo nie mam i nie mogę na stronie Asusa znaleźć sterowników.
cep
Dodano
14.02.2009 16:00:02
A co z przeinstalowaniem sterowników płyty głównej? Też nic nie dało?
XanTyp
Dodano
14.02.2009 15:12:55
cep
Dodano:
14.02.2009 14:16:20
Komentarzy:
5
Strona 2 / 2