Problem w komunikacji z serwerem DHCP

Błędy w komunikacji komputera z serwerem DHCP . Komunikat z DZ Witam. Od jakiegoś czasu w DZ pojawia się ten komunikat seriami po 5-8-10 w odstępach kilkuminutowych pod koniec dzierzawy, czasami w środku. [b]"Komputer nie mógł odnowić swego adresu z serwera DHCP dla karty sieciowej...Wystąpił następujacy błąd. Przekroczono limit czasu semafora. komputer sam bedzie próbował uzyskac adres z serwera DHCP [/b] http://www.pcformat.pl/forum/attachment.php?aid=9884 W tym czasie DL spada do 100kb/s przy UL 1Mb/s ( nominalnie DL 2Mb/s UL 1Mb/s) Połączenie kablowe przez modem w sieci osiedlowej kabłowki. Dzierżawa co 6 godzinProvider GTS Pytam tu i ówdzie ale nikt nie jest wstanie wytłumaczyc tego komunikatu. Byłem na stronach MS ale ich rady nie pomogły

Odpowiedzi: 4

Jeśli IP jest zmienne to raczej jest prywatne. Poza tym przy konflikcie IP pojawia się stosowny monit od Windowsa [przerabiałem taki przypadek] w sieci peer-to-peer] więc raczej odpada. Pewnie coś skopane w sieci wewnętrznej. Co do IP i MAC posłuż się darmowym programem TCPNV. Poza tym spróbuj ręcznie zwolnić i pozyskać nowe IP z wiersza poleceń [komenda "ipconfig" z przełącznikami "release" i "renew"], zobaczymy czy to zadziała. Podejrzewam problem po stronie serwera DHCP.
Endrju
Dodano
13.12.2007 08:26:31
  • kromlech68 14.12.2007 13:10:04

    [quote=Endrju] Poza tym spróbuj ręcznie zwolnić i pozyskać nowe IP z wiersza poleceń [komenda "ipconfig" z przełącznikami "release" i "renew"], zobaczymy czy to zadziała. Podejrzewam problem po stronie serwera DHCP.[/quote] To znaczy mam przez 6 godzin pilnować kiedy zaczną sie pojawiać ostrzeżenia? Bo poza tymi momentami net działa szybko i bez zarzutów. I ipconfig -renew też skutkuje poprawnie

  • Endrju 17.12.2007 11:10:49

    [quote=kromlech68][quote=Endrju] Poza tym spróbuj ręcznie zwolnić i pozyskać nowe IP z wiersza poleceń [komenda "ipconfig" z przełącznikami "release" i "renew"], zobaczymy czy to zadziała. Podejrzewam problem po stronie serwera DHCP.[/quote] To znaczy mam przez 6 godzin pilnować kiedy zaczną sie pojawiać ostrzeżenia? Bo poza tymi momentami net działa szybko i bez zarzutów. I ipconfig -renew też skutkuje poprawnie[/quote]. Na pewno nie. Ręczne wymuszenie zmiany IP miało na celu sprawdzenie czy ten mechanizm w ogóle u Ciebie działa. Jeśli nie masz uruchomionych jakichś mechanizmów blokujących zwolnienie IP na Twoim kompie [BTW próbowałeś przy wyłączonym firewallu? Może on blokuje żądania zmiany IP przez DHCP nie pochodzące od Twego komputera] to wygląda na problem po stronie providera. Rozwiązaniem mogłoby być wówczas napisanie skryptu realizującego polecenia ipconfig ze stosownymi przełącznikami np. co 5,5 godziny.

tak byłem na tej stronie ( umiem posługiwać się google). To co mozna i dotyczy mojego sprzętu zrobiłem - bez rezultatu. Przyszło mi do głowy, że może ktoś ma publiczne IP takie samo jak ja i stąd konflikt? Jeżeli tak to jak to sprawdzić?
kromlech68
Dodano
12.12.2007 22:30:48
Spójrz na ostatnie zdanie mojego postu powyżej
kromlech68
Dodano
10.12.2007 15:05:03
  • Anathema 10.12.2007 21:58:21

    [quote=kromlech68]Spójrz na ostatnie zdanie mojego postu powyżej[/quote] To, że był na stronach MS nie oznacza dla mnie praktycznie nic - ja też tam często bywam. Ważne czy rady tam podane wszystkie wypróbowałeś i z jakim skutkiem ;-)

Patrzał na to -> http://support.microsoft.com/kb/325487/pl ?
Anathema
Dodano
08.12.2007 12:04:13
kromlech68
Dodano:
08.12.2007 00:16:42
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1