problem przy instalacji visty

witam wszystkich.
Chcialbym zapytac czy nie spotkal sie ktos z podobnym problemem co ja. sciagnalem iso visty 32bit, wypalilem ja na dvd i chcialem zainstalowac (partycja NTFS) ale chyba sie z nia nie dogadalem. nie udalo mi sie to na czystym dysku , jak i spod xp. przy instalowaniu na czystym twardzielu plakala instalka o plik winsetup.dll (chyba...) ze nie moze go zaladowac lub niby jest uszkodzony :/  natomiast w drugim przypadku instalka zaczela sie uruchamiac normalnie by minute pozniej wyrzucic komunikat:

 "setup was unable to locate a locally attached hard drive suitable for holdnig temporary setup files".

 ma ktos moze jakis pomysl jak sobie z tym poradzic??

pozdro

Odpowiedzi: 1

A dysk Sata czy IDE? I na partycji o jakiej wielkości próbujesz instalować system? Być może obraz jest uszkodzony albo go za szybko nagrałeś. Próbowałeś z virtuala pod XP?
Anathema
Dodano
14.07.2006 18:19:25
  • kotlin 14.07.2006 18:44:46

    dysk ide, predkosc nagrywania 8x, partycja 10 gb, a z wirtuala nie probowalem bo nie mam zaufania do tak hardcorowych akcji jak instalka systemu z obrazu<br>

  • Anathema 14.07.2006 18:59:37

    <P><BLOCKQUOTE><div>partycja 10 GB</div></BLOCKQUOTE></P> <P>Za mało. Daj z 12 minimum.</P> <P><BLOCKQUOTE><div>z wirtuala nie probowalem bo nie mam zaufania do tak hardcorowych akcji jak instalka systemu z obrazu</div></BLOCKQUOTE></P> <P>Ale to jest całkiem bezpieczne i nie ma tu żadnego hardcore'u. </P> <P>Jeśli instalujesz spod XP to zadbaj aby na partycji z nim bylo z 4GB wolnej powierzchnii, gdyż Vista zrzuci sobie tempy tam właśnie w czasie instalacji (o ile twoja partycja z XP to C:\).<BR></P>

  • kotlin 14.07.2006 19:16:43

    hmm. czyli mowisz ze instalacja z wirtualnego cd (alcohol, daemon, etc...) bedzie przebiegala bez najmniejszych problemow?? a nie bedzie jakichs konfliktow jak przy przesiadce z win98 na xp?? nie bede sie klocil tylko sprobuje, po prostu nie wiem jaki jest cykl kopiowania plikow. jesli wszystko skopiuje na dysk podczas gdy jest jeszcze uruchomiony jako xp, to pewnie bedzie wszystko dobrze. dzieki za podpowiedz. pozdrwaiam<br>

  • Anathema 14.07.2006 20:09:13

    Nie będzie żadnych problemów. Ja sam nie raz tak instalowałem już.

kotlin
Dodano:
14.07.2006 17:47:44
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1