Problem przy 98 z ladowaniem stron internetowych

Nie wiem co to moze byc...
Przeinstalowalam windowsa98 SE– komputer jest czysciutki.
Nie jest zbytmocny wiec nie ladowalam do niego ani zone alarm ani nortona antywirusa tylko polski program ArcaVir, o ktorym przeczytalam tutaj duzo pozytywow ze maly a zgrabny i zaradny ;)
Mam neostrade 512 wiec powinna smigac jak to robi na moim innym komputerze...
Ale nic z tego :( strony otwieraja sie tragicznie zle albo wogole :(
Poczta chodzi niezle ale ladowanie stron jest tragiczne.
Zborilam kazdy mozliwy upload windowsa 98 ze stronki mircosoftu ale na nic to :(
Wiec odinstalowalam ten program antywirusowy by zobaczyc czy to jego wina– ale jest bez zmian...
Co to mzoe byc?
No i jaki proponujecie program do takiego windowsa?

Odpowiedzi: 7

Ja mam słabowity komputerek i uźywam avasta 4.6 Home Edition.

Co do stronek to wpisz w "START –> Uruchom" polecenie "ping –t www.wp.pl" i powiedz jaki Ci średnio wyświetla czas odpowiedzi i czy wiele pakietów gubi (wyświetla "upłynął limit czasu rządania"). Moźesz teź pinga sprawdzić na innych stronkach.

Powiedz teź po około ilu sekundach od uruchomienia tego pinga wyświetla Ci się pierwsza linijka w tym okienku (dla wtajemniczonych: jak szybko przychodzi odpowiedź od DNS–a :) ).
aachi
Dodano
17.01.2006 20:01:01
no wlasnie jak instalowalam neostrade to mialam z nia problemy..nie chciala dzialac..dopiero za ktoryms tam razem po prostu robiac to samo zaczela smigac...
Czy myslicie ze to moze miec zwiazek?
boje sie ze bede znow musiala 3godziny walczyc :(
a jaki program antywirusowy niezbyt obciazajacy dla dosc slabowitego komputerka byscie polecali mi?
sicilpol
Dodano
17.01.2006 16:06:17
To spróbuj jeszcze odinstalowac wszystko co masz od neostrady (modem, aplikacje) i zainstaluj wszystko od poczatku.
wojtt
Dodano
17.01.2006 15:52:49
po prostu wszystkie
Zainstalowalam mozille i nic.... bez zmian :(
sicilpol
Dodano
17.01.2006 15:50:16
A tylko niektóre strony tak wolno sie otwieraja czy wszystkie.Z www.onet czy wp.pl tez są problemy? Ale ta przeglądarke np. Firefoxa zainstaluj i zobacz czy tutaj problemy tez są, później ją odinstalujesz a dzięki sytuacja bedzie jasniejsza.
wojtt
Dodano
17.01.2006 15:03:30
Nie chce instalowac innej przegladarki, poniewaz ten komputer pojdzie do ludzi, ktorzy sie na tym nie znaja i jak mozilla nie bedzie otwierac jakiejs strony to oni nie beda wiziec co jest grane.
A czy moglbys mi moze wytlumaczyc o co chodzi z tymi pingami? nie znam sie za bardzo... :)
sicilpol
Dodano
17.01.2006 14:47:20
Sprawdź jakie masz pingi na strony które się nie chcą otwierać. Spróbuj zainstalować FireFox'a i zobaczy czy na nim się to samo dzieje.
pulkownik
Dodano
17.01.2006 13:23:08
sicilpol
Dodano:
17.01.2006 12:47:12
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1