Problem - poważny błąd.

Witam Wszystkich, Mój problem polega na tym, że coś się stało i przy uruchomieniu komputera przed tym wejsciem logownia sie xp pokazuje sie komunikat: "Nie można uruchomi systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM. Możesz podjąc probe naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie, aby rozpoczac naprawe." Czy ktos mial taki problem? Jak go rozwiazac bez utraty danych? Probowalem zgodnie z tym wrzucilem plytke z xp naciskalem to r i nic.. nadal ten komunikat. Za wszelką pomoc i rady dziękuję!

Odpowiedzi: 5

Nie pomagacie mu widze andrzej gdybyś domnie napisał na pw to bym ci pomógł miałem takiesame i podobne problemy i wiem co jest przyczyną [color=red] A gdyby wróżka powiedziała nam, że się tu 15 maja zarejestrujesz, to pewnie od razu z rangą admina byś wystartował. [size=7][b]ORTOGRAFIA![/b][/size] X.[/color]
tonyo28
Dodano
15.05.2012 13:09:30
Chyba coś nie ta kolejność działań. Gdyby instalator rozpoczął działanie kopiowania plików, to musiał by je kopiować na dysk, ergo, musiał by go widzieć. Skoro go nie widzi, to nie rozpoczyna kopiowania - wstępnej instalacji, jak wolisz. Bo nie ma gdzie. Wyłącz kompa, rozłącz kable od dysku/dysków, podłącz je ponownie, włącz kompa, uruchom instalator. Czasem to pomaga.
XanTyp
Dodano
10.03.2012 00:40:29
zaczalem naprawiac system i zaczyna mi instalowac xp i wtedy taki komunikat: instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych na tym komputzerze. Caly czas mialem xp wiec nie wiem jak rozwiazac ten problem..
andrzej82
Dodano
09.03.2012 16:30:55
  • Procent 06.05.2012 02:49:39

    [quote=andrzej82]zacząłem naprawiać system i zaczyna mi instalować xp i wtedy taki komunikat: instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych na tym komputerze. [/quote] Pewnie masz dysk SATA a płytkę z instalatorem bez service packa 3, czyli bez sterowników SATA Zorganizuj: 1.Płytkę od płyty głównej, tzn .iso z neta (wypal na płytkę). 2.Stację dyskietek (uruchom ja). 3.Dyskietkę. Odpal kompa z płytki, sformatuj dyskietkę w setupie płytki, wgraj stery SATA na dyskietkę. Zresetuj kompa, wysuń dyskietkę, włóż szybko płytkę instalatora i na pierwszych niebieskich ekranach wciskaj F6. Gdy skończy wgrywać z płytki, spyta o dodatkowe sterowniki, wtedy wsuwasz z powrotem dyskietkę, dodajesz stery i już widzi...

  • Veers 06.05.2012 10:30:09

    [quote=Procent] Pewnie masz dysk SATA a płytkę z instalatorem bez service packa 3, czyli bez sterowników SATA[/quote] A dlaczego nie SCSI ? Albo co tam - od razu RAID ? [quote=Procent]Zorganizuj: 1.Płytkę od płyty głównej, tzn .iso z neta (wypal na płytkę).[/quote] A sam sterownik nie wystarczy ? [quote=Procent] 2.Stację dyskietek (uruchom ja).[/quote] ... a także pralkę, proszek do prania i bilety do muzeum (tam na pewno znajdzie się jakaś stacja dyskietek) [quote=Procent] 3.Dyskietkę.[/quote] Procent - mamy dzięki Bogu i partii 21 wiek - i choć z oporem - ten nośnik został wyparty z rynku. Nawet ZUS się poddał i można już kdu dostarczać na flash dyskach. [quote=Procent]Odpal kompa z płytki, sformatuj dyskietkę w setupie płytki, wgraj stery SATA na dyskietkę. [/quote] ... przygotuj też świeżą bieliznę - jeśli bowiem komputer nie wystartuje z "płytki od płyty głównej, .iso z neta" - cały misterny plan ..... [quote=Procent]Zresetuj kompa, wysuń dyskietkę, włóż szybko płytkę instalatora i na pierwszych niebieskich ekranach wciskaj F6. Gdy skończy wgrywać z płytki, spyta o dodatkowe sterowniki, wtedy wsuwasz z powrotem dyskietkę, dodajesz stery i już widzi...[/quote] .... o ile dysk / kontroler / kable są sprawne. Ale zasadniczo w tym punkcie masz rację. Jeśli to wina sterownika to właśnie tak można to naprawić. Stawiam jednak dolary przeciw orzechom, że problem jest sprzętowy a nie programowy.

Ale wlasnie probowalem uruchomic z CD-Romu tylko wlaczajac w biose na CD-ROM wyświetla się komunikat o rozruchu napędu CD i nadal ten komunikat. Uruchamialem z kopiowanej wersji xp... Mam pare wersji XP i czy to jakas roznica ktora odpalam? Jak tak, to jak moge sprawdzic co mialem zainstalowane(w jakiej wersji)?
andrzej82
Dodano
05.03.2012 22:20:02
  • XanTyp 06.03.2012 00:19:58

    [quote=andrzej82]Jak tak, to jak moge sprawdzic co mialem zainstalowane(w jakiej wersji)?[/quote]Nie no, tyle to już sam powinieneś wiedzieć. #-o Co do "innych kopii" sugeruję unikać tego tematu - piractwo nie jest tu mile widziane.

Ustaw dvd jako pierwsze urządzenie rozruchowe w biosie. Wtedy ruszy ci instalator z płyty i będziesz mógł wejść w naprawę systemu.
XanTyp
Dodano
05.03.2012 22:12:13
andrzej82
Dodano:
05.03.2012 20:52:39
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1