Problem po połaczeniu dwóch komputerów

Połaczyłem dwa komputery razem kablem skrosowanym (oczywiście), który zakupiłem w sklepie i poprosiłem o skrosowanie go (długość ok. 30m). Do ustawień wykorzystałem FAQ z tego forum. Tak więc: 1. Komputer 1 Windows XP karta sieciowa zintegrowana IP. 192.168.0.1 maska: 255.255.255.0 2. Komputer 2 Windows XP sp2 karta sieciowa zintegrowana IP. 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 Teoretycznie powinno być dobrze. Tylko że cały czas na obydwóch komputerach świeci się dymek o treści "Kabel sieciowy nie jest podłączony" Sprawdziłem cały kabel - jest bez uszkodzeń i końcówki są dobrze włozone w karty sieciowe. Co może być przyczyną. Oczywiście nic nie widać pomimo udostępnienia folderów i drukarek Będę wdzięczny za pomoc

Odpowiedzi: 3

Witam. Skorzystam na tym, ze temat jest taki, jaki sam chcialem napisac. Mam ten sam problem. Tylko, ze swego czasu (przed reinstalacja systemu na jednym kompie) wszystko mi dzialalo jak nalezy, a teraz sie cos pochrzanilo. Wpisuje te same ustawienia w kartach jak autor tego tematu i do drugiego kompa (z ip 192.168.0.2) dopisuje brame domyslna jako 192.168.0.1 Pingi normalnie chodza pomiedzy tymi dwoma kompami a jednak nie moge zobaczyc udostepnionych partycji z jednego koma na drugim. Wylaczylem firewall-e te dodatkowe i windowsowego i dalej nic. Mysle, ze jak pingi chodza to kabel raczej jest dobry... Moze problem lezy w blokadzie uslugi RPC na porcie 135. Nie wiem, nie znam sie na tym zbytnio. Mam internet z netii i jak chce udostepnic go na drugiego kompa to wyskakuje mi komunikat: Nie mozna wlaczyc dostepu wspoldzielonego. Blad 1722: Serwer RPC jest niedostepny. Jesli ktos wie jak to wlaczyc czy odblokowac to prosze o jakies podpowiedz. Z gory dziekuje i pozdrawiam, ŁF -------------------- Ok. Juz sobie poradzilem. Dla wszystkich, ktorzy tez kiedys beda mieli podobny problem odsylam do tematu przyklejonego do tego forum http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707 Jesli wszystko zostanie ustawione jak w tym temacie to powinno wszystko tez smigac bez problemow. Pozdrawiam, ŁF.
lukas0816
Dodano
29.12.2007 13:30:16
Winny jest kabel sieciowy- prawdopodobnie zly uklad przewodow we wtyczkach , lub zle za slabo zacisniete. Mialem ten sam problem wczoraj. pozdrawiam
indianin
Dodano
07.12.2007 19:55:29
  • Seeker 07.12.2007 22:28:52

    [quote=indianin]Winny jest kabel sieciowy- prawdopodobnie zly uklad przewodow we wtyczkach , lub zle za slabo zacisniete. Mialem ten sam problem wczoraj. [/quote] Wróżka? Chiroman forumowy? @bmr cytat ze ściągawki El NINA: "Co prawda każdy dodatkowy protokół generuje dodatkowy ruch w sieci, ale w szczególnych przypadkach (komputery "nie widzą się") doinstalowujemy dodatkowy. Może to być IPX/SPX i w jego właściwościach załączamy NetBIOS przez IPX/SPX. Czasami pomocnym bywa również wpisanie w ustawienia kart sieciowych numeru bramy (gateway) w postaci numeru IP drugiego komputera. " koniec cytatu.

Sprawdz czy kabel na pewno jest scrosowany (zajrzyj do przyklejonego tutaj tematu o laczeniu komputerów i porownaj układ kolorów w końcówkach). karty sieciowe na 100% sprawne?
wojtt
Dodano
30.08.2007 15:35:22
bmr
Dodano:
30.08.2007 13:00:40
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1