Problem eSATA na laptopie Asus V1S Vista Business SP1 ENG 32bit (JMicron JMB36X)

[b]Witam, Mam problem z połączeniem zewnętrznego dysku po eSATA.[/b] Mój laptop został wyposażony przez producenta w zewnętrzny port eSATA i USB 2w1 (w zależności jak włożymy kabel to działa jedno albo drugie). Kupiłem sobie dysk: [b]Western Digital (WD) My Book Studio Edition 1TB (WDH1Q10000E) z portami: eSATA, USB 2.0 oraz FireWire 400 i 800, z obsługą NCQ.[/b] [color=darkblue][b]Dane Komputera:[/b] Asus V1S, C2D T7500, 2GB RAM, 200GB (SATAII, NCQ, 7200rpm, 16MB cache). System Windows Vista Business SP1 wersja angielska (32bit). Urządzenie obsługujące eSATA zostało wyprodukowane przez firmę JMicron (Sterownik: JMicron JMB36X Controller)[/color] [color=red][b]OBJAWY:[/b] Podczas podłączenia dysku po kablu eSATA wszystko zaczyna się psuć. Występują na zmianę następujące błędy: - Podczas uruchamiania systemu, dysk się wyłącza, a sam system się uruchamia bez końca (Sterownik w wersji 1.17.32.6) - Na starszych sterownikach (Sterownik w wersji 1.17.17) system się uruchamia, dysk działa ale albo komputer zachowuje się tak jakby miał procesor 400MHz, albo podczas kopiowania nagle wyskakuje [quote]błąd 0x8007048F : Urządzenie nie jest podłączone [/quote] a dysk się w tym momencie zawiesza lub wyłącza. [img]http://marek.studionm.pl/pliki/esata/esata_blad_0x8007048F.jpg[/img] - Podczas robienia testów fabrycznych dysk potrafi się zawiesić i wyłączyć.[/color] [color=darkred][b]Podejrzenia:[/b] - Podobno problem tkwi w Windowsie Vista. Support Asusa twierdzi, że po zainstalowaniu Service Pack 1 błąd powinien ustąpić - niestety po zainstalowaniu SP1 problem nie ustąpił. - Błąd sterownika - Uszkodzony port eSATA.[/color] [color=indigo][b]Przeprowadzone testy:[/b] W celu badania testowałem port eSATA na 4 systemach operacyjnych - Vista Business EN SP1 z pły ASUS'a (dodatek SP1 zainstalowany na świeżym systemie ze strony microsoftu) - Vista Business EN SP1 z MSDN:AA (dodatek SP1 zainstalowany na świeżym systemie ze strony microsoftu) - Vista Business PL z pły ASUS'a (po pełnym update z Windows Update) - Vista Business PL z MSDN:AA (po pełnym update z Windows Update) użyłem dwóch dysków: - WD My Book Studio Edition 1TB (eSATA USB FireWire) NTFS - WD My Book Home Edition 1TB (eSATA USB FireWire) FAT32 testowałem na dwóch sterownikach: - ze strony Asusa w wersji 1.17.17 - ze strony producenta JMicron http://www.jmicron.com/Driver.htm z serwera ftp ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Win2k_xp_Vista/JMB36X_WinDrv_WHQL_R1.17.32WHQL.zip do transmisji użyłem dwóch kabli eSATA Podczas testów czasem się zdarzało że przekopiowałem np 40GB zanim wyszły jakieś błędy.[/color] [color=green] [b]Kiedy dysk działa dobrze:[/b] - Na karcie ExpressCard 34 SATAII Xpower - Na komputerze Asus G1s z Windows Vista Ultimate 32bit PL - test około 20GB skopiowanych plików bez błędów. - Na komputerze MacBook Pro z kartą j.w. - Na komputerze serwisu :P z Windows XP.[/color] [color=red][b]Serwis Asusa upiera się że błąd tkwi w Viscie.[/b][/color] Czy ktoś umie mi pomóc? Jeżeli tak to bardzo proszę o odpisanie na forum, albo o jakiś kontakt. Rozwiązanie problemu umieszczę zaraz po jego rozwiązaniu. mogę udostępnić pulpit np po VNC. Czy ktoś ma taki chip eSATA i mógłby mi napisać jaką ma wersje sterownika? ew. jakby mógł tu wkleić? mail: moskitos@o2.pl

Odpowiedzi: 2

Jeden na ntfs'ie (który do testów podpinam najczęściej), a drugi fabrycznie na fat32.
moskitos
Dodano
25.03.2008 17:36:28
hehe widze że nieźle problemik opisany :D Jak ten dysk sformatowany? Podejżenia na chłopski rozum: Usb ma za mało prądu. Nie jest zformatowany pod windows viste. Vista Bussines nie ma właściwich sterowników. Zwróc ten szajs.
Small Mike
Dodano
25.03.2008 17:27:25
moskitos
Dodano:
25.03.2008 13:52:32
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1