Problem data DMI.

Witam, piszę nowy temat ponieważ pewien moderator zamknął, udając że nie rozumie , poza tym że opisałem mój problem taki jak jest, i jakoś jeden użytkownik umiał to zrozumieć , a on nie. I spróbuję to opisać inaczej , pierwsze to zmieniłem temat na to , co opisałem w temacie , więc teraz przechodzimy do rzeczy , chociaż około połowę moich wypowiedzi skopiuję. Więc tak jak w temacie , mam problem z datą DMI.Mówi mi by ją "updatować".Zawsze było opisane coś takiego , i uważam , że to problem tej przyczyny: [quote]Verifing DMI Pool Data.. K8 NPT Data Change[/quote] te k8..dalej jest , ale to problem z datą dmi. Powtarzam (z tamtego tematu) że sprzet raczej mam dobry , w odróżnieniu od innych.Windows XP Proffessional.Tryp awaryjny nie działa.A co dokładnie jest ? [quote]Opis problemu : System normalnie się włącza , napisy , bios , ale gdy przychodzi czas by ukazało się logo i napiś "WindowsXP" obraz robi się czarny..[/quote] Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.Mam nadzieję , że mój problem tym razem zostanie rozpatrzony.

Odpowiedzi: 5

Nie wiem..sam gdzieś zgubiłem wszystkie płyty..a właściwie ktoś mi.Ale pamiętam , że coś takiego było. Sprzęt dobry , pod względem porównując do innych..mam więcej ogólnie pamięci w dyskach , niektórym gry nie chodzą te , co mi chodzą..A właśnie wspominałem też o dysku twardym..Raz mi wypadł jakiś komunikat..było napisane "hard disk" , ale dalej nie pamiętam , bo nie miałem wtedy w tym głowy , żeby to zapisać..ale pewnie właśnie , że jest uszkodzony.Nie znam się na tym , nie wiem jak to wyciągać , i boję się z myślą , że całkowicie zepsuję , i będę musiał jeszcze dłużej czekać aż dostanę swój komputer..Byłem już u 3 kolegów , oni mówili że na moim miejscu pojechali by z tym kompem , i tak zrobię.
Kakuś
Dodano
17.10.2010 00:08:59
  • XanTyp 17.10.2010 07:46:02

    [quote]mam więcej ogólnie pamięci w dyskach[/quote]lol[quote] , niektórym gry nie chodzą te , co mi chodzą.[/quote]lol #2[quote]było napisane "hard disk" , ale dalej nie pamiętam[/quote]lol#3[quote]Nie znam się na tym (...) oni mówili że na moim miejscu pojechali by z tym kompem[/quote]Wreszcie jakaś rozsądna myśl. Nie znasz się na tym, to po kiego czorta grzebiesz? ](*,) Naiwność zrozumiem, kiedy ktoś każe szukać lamerowi płyty od biosu (znów lol - tyle że donośny i długi :mryellow: ), ale zapartej głupoty już nie rozumiem. Oddaj go do serwisu (o ile jest jeszcze ważna gwarancja) i opisz wszystko panom ze sklepu. Pośmieją się pewnie do łez, ale może załapią w czym problem. Rozmowa w realu zdecydowanie podnosi szanse na zrozumienie. Operujesz terminami, o których nie masz zielonego pojęcia, ni z tego ni z owego wynajdujesz nagle jakieś tam komunikaty o stanie dysku, ale jakie - nie wiesz, ale nic to ci nie przeszkadza, bo przecież skoro my wiemy więcej, to na pewno wiemy wszystko, problemy i ich rozwiązania mamy zindeksowane na czołach - tylko czerpać garściami z takich orłów, nie? Chłopcze, posłuchaj dobrej rady i nie szukaj płyty od biosu, bo przyprawisz o skręt brzucha każdego minimalnie zorientowanego w temacie. [color=red]Nie ma czegoś takiego jak [u][b]płyta do biosu!!![/b][/u][/color] Oddaj kompa do serwisu i wracaj do szkoły. Ucz się pilnie, a może coś z ciebie jeszcze będzie. A teraz, jakiś tam moderator zamyka (znowu) wątek. Definitywnie i bezdyskusyjnie. [b]Dlatego, że się nie znasz.[/b]

Mnie też już to wnerwia , dlatego w tym momencie dziękuję.Płytki z bios'em szukaj tam , gdzie masz wszystkie płytki co dostałeś z zakupu komputera , jak kupiłeś od kogoś i ci nie dał , to się nie zdziwię.Albo wyrzuciłeś , mówiąc że to nie potrzebne.W weekend mam jeszcze trochę czasu , ale jak mówiłem nikogo o łaskę nie proszę i taki sposób rozmowy mi nie odpowiada , zwłaszcza , że inni nie robią mi pod górkę.A to się tyczy kochanego moderatora , tutaj , ale może po prostu za długo ślepił w monitor(przypuszczam po jego napisanych postach).Inni rozumieją jakoś , i chociaż mi powiedzieli , że prawdopodobnie płyta główna jest uszkodzona.Dlatego jadę do kogoś to załatwić.A kompa rozbierać nie będę - bo zepsuję.A z tego HDD nic nie rozumiem.To tyle na koniec , ja też tak potrafię.Znalazłem na innym forum , dokładnie tak samo zestawiony post , i jakoś znaleźli odpowiedz.Dlatego stwierdziłem , że marnuję tutaj czas.Dziękuję.
Kakuś
Dodano
16.10.2010 20:59:23
  • Ucho 16.10.2010 22:54:39

    [quote=Kakuś]chociaż mi powiedzieli , że prawdopodobnie płyta główna jest uszkodzona.[/quote]A to jakim cudem ? Przecież sprzęt masz dobry .... ? A tak na marginesie to jeszcze nie słyszałem, żeby producenci płyt głównych dołączali do sprzętu jakieś płytki z BIOS-em. No, ale pewnie mało słyszałem ... Natomiast co do zwalonej mobo to owszem, jest to jedna z możliwości, ale zostawiłem ją na koniec bo najpierw trzeba zacząć od HDD, czyli dysku twardego.

nie jestem jakimś expertem od systemów itp. , dlatego chyba jasne że tu to napisałem.A jak nie chcecie mi pomóc , to mogę iść gdzie indziej poszukać , gdzieś , gdzie pewnie ktoś zrozumie mój problem po ludzku.Nie zadaję tego pytania tylko tutaj , ale inni jakoś nie zadają mi takich pytań , i mówią mi bym poszukał płytki z BIOSEM. Nie mam dostępu do kompa , więc po prostu nie wiem.No ale..a co do sprzętu mojej siory..po 1 ma laptopa , a po 2 jest dość stary.Jedynie mogę powiedzieć , że dysk główny to "C" , grafikę mam dobrą bo chodzi mi na niej nawet GTA IV , pamięć około 40GB , procesor ma 3 lata , a dysk mogę ewentualnie później powiedzieć. Jakie objawy włączenia trybu awaryjnego ? nic , dalej tak samo , jak było.Włącza się , gaśnie gdy ma być logo.
Kakuś
Dodano
16.10.2010 19:35:49
  • Ucho 16.10.2010 20:15:38

    [quote=Kakuś]nie jestem jakimś expertem od systemów[/quote] Ja też nie ... [quote=Kakuś] ale inni jakoś nie zadają mi takich pytań[/quote] ponieważ .... [quote=Kakuś] mówią mi bym poszukał płytki z BIOSEM[/quote]No właśnie .... I jak, znalazłeś ? Jak znajdziesz to daj cynk, bo ja szukam od wieeeee.....lu lat i dalej nie znalazłem... A nie mówili Ci gdzie masz szukać ? Zaczynam tracić cierpliwość... Nie chcesz podać jaki masz sprzęt, to nie podawaj. Twoja sprawa. Ja bym sprawdził na Twoim miejscu połączenie HDD z mobo (odłączył CD Room i podmienił taśmę na inną lub przełączył HDD na inny kanał. Przy okazji ustawił tryb pracy HDD na Auto, jeżeli jest inaczej. Jeżeli dalej bz to warto podłączyć HDD do innego kompa i zobaczyć czy botuje. Można też użyć narzędzia producenta i po zabotowaniu kompa z w/w narzędzia przetestować gruntownie HDD. To tyle na początek....

[quote=Kakuś]więc teraz przechodzimy do rzeczy[/quote]Więc przyznajesz, że poprzedni post był dosyć bełkotliwy. Dobrze, że choć tyle wywnioskowałeś. Ciesz się, że nie lubię dotrzymywać słowa, bo musiał byś znów nowy wątek zakładać. Weź sobie to do serca i przyłóż się do treści merytorycznej, a nie offtopów.
XanTyp
Dodano
16.10.2010 19:17:25
[quote=Kakuś]piszę nowy temat[/quote] ten też powinienem zamknąć, ponieważ przesłanie [b]XanTypa[/b] do Ciebie było jasne [quote=Kakuś]pewien moderator zamknął, udając że nie rozumie [/quote] wcale się nie dziwię, ja też nie rozumiem i dlatego zadałem Ci tzw. pytania pomocnicze [quote=Kakuś] i jakoś jeden użytkownik umiał to zrozumieć[/quote]j.w. [quote=Kakuś]Więc tak jak w temacie , mam problem z datą DMI.Mówi mi by ją "updatować".Zawsze było opisane coś takiego , i uważam , że to problem tej przyczyny: [quote]Verifing DMI Pool Data.. K8 NPT Data Change[/quote][/quote] A ja nie ... [quote=Kakuś] sprzet raczej mam dobry[/quote] A ja uważam, że "raczej" nie ... Oczywiście sprawdziłeś po kolei wszystkie komponenty, jak rozumiem ? Opisz jak to robiłeś i jakie wyniki otrzymałeś. Jak na razie to dobry sprzęt ma Twoja "siora". Powtórzę pytanie (ostatni raz): jaki masz sprzęt ? Dla ułatwienia: jaki typ płyty głównej, jaka grafa, pamięci, procek, zasiłka (moc), dysk (producent, symbol) itd [quote=Kakuś]Mam nadzieję , że mój problem tym razem zostanie rozpatrzony.[/quote]Wszystko zależy od Ciebie. I wytłumacz mi jak wchodzisz do trybu awaryjnego i jak on "nie działa" ? Jakie objawy ?
Ucho
Dodano
16.10.2010 18:53:28
Kakuś
Dodano:
16.10.2010 15:25:55
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1