Pozostałość po Blasterze ???

Cześć , licze na waszą pomoc w pewnej denerwującej sprawie. Otóz po zlikwidowaniu blastera (łata , narzedzie symanteca do usuwania wirusa)zajrzałem przez przypadek do połączeń sieciowych i zobaczyłem oprócz mojego połączenia lokalnego takźe brama internetowa (połączenie 1394 na THOO). Jeźeli je wyłącze to po restarcie systemu wraca do stany włączone. Natomiast jak uruchomie Windowsa w trybie awaryjnym z obsługą sieci tego połączenia tam nie ma.

Pytanie mam: czy to pozostało po blasterze i co waźniejsze dla mnie jak to skasować ???

Będe wdzięczny za pomoc.

Odpowiedzi: 3

bcv007:
(połączenie 1394 na THOO)
Przeszukaj przyjacielu rejestr pod katem widocznych gdzies nazw. Sprobuj takze przeskanowac kompa np. Spybot@Destroy ze strony http://security.kolla.de/
EL NINO
Dodano
28.08.2003 23:10:01
Twój problem nie jest pozostałością po Blaster.Worm.
Jeźeli masz obawy,zainstaluj markowy firewall,np.Outpost PF 2 lub ZoneAlarm v.4– o NIS 2003 nie wspominam juź.
tire
Dodano
28.08.2003 22:55:50
Jak napisałem powyźej , uźyłem szczepionki Symanteca więc uźycie gdaty jest niepotrzebne poniewaź wirusa juź nie mam w systemie ( ale zrobiłem jak napisałeś , ona takźe nie wykryła juź blastera w windowsie), więc mój problem jest niestety ciągle aktualny. Oczywiście mogę zainstalować Windowsa jeszcze raz ale myśle , źe ktoś mi pomoźe bez tak radykalnego posunięcia.

P.S.
W topicu "Blaster.Worm–ochrona towarzysząca" takźe nic nie znalazłem
bcv007
Dodano
28.08.2003 22:52:53
bcv007
Dodano:
28.08.2003 22:08:44
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1