PowerPoint - fatalna jakość prezentacji w pdf.

Utworzona prezentacja w PP2007 po zapisaniu do pliku pdf całkowicie traci na jakośći. Nie używałem zbyt wielu bajerw ale style word art tekstu, i kilka prostych grafik. Efekt po zapisaniu jest przerażający. Niestety prezentacja jest dość obszerna i musi być dostępna również na maszynach bez PP i możliwości instalacji oprogramowania (uprawnienia). W związku z powyższym mam takie pytania: - Czy jest możliwość poprawienia jakości pliku pdf? - Dla czego przy zapisywaniu prezentacji jako strony web (ostateczność) część czcionki jest wyświetlana jako times new roman mimo, że w tym samym slajdzie pozostała część jest calibri, której używałem (tekst był formatowany kompleksowo, w polu tekstowym)? Jeśli zapisuje prezentację jako plik ppt to wszystko jest ok. Nie ma żadnych problemów z niezgodnością z wersją wyższą.

Odpowiedzi: 2

Tak się głośno tylko zastanowię: a funkcja "Pakowanie prezentacji na dysk CD" (dawniej "Prezentacja przenośna") nie jest narzędziem do tego celu najbardziej odpowiednim ? Ponadto - skoro na komputerach bez PP można zainstalować PDF Readera - to chyba tym bardziej można zainstalować PP Viewer - miast kombinować z konwersjami formatów (zawsze będzie jakiś ZONK).
Veers
Dodano
13.10.2009 12:54:37
Programy konwertujące pliki do pdf mają możliwość wyboru jakości zapisu. Przed zapisem prezentacji jako strony www, włącz w Narzędzia, - Opcje ... - Zapisywanie - osadzanie czcionek.
piotr1958
Dodano
13.10.2009 12:05:15
mariopuzo
Dodano:
12.10.2009 16:33:11
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1