poważny projekt - potrzebuję pomocy

Witam Chciałbym wykonać program w C#. Z C# dopiero zaczynam więc ostrzegam że mogą być głupie pytania ale jakoś muszę zacząć. Chciałbym zrobić program który będzie korzystał z bazy danych (jeszcze nie wiem jakiej - liczę na pomoc w wyborze) i aby ten "program" składał się z dwóch części. Część klient i serwer. Nie wiem czy tak się da ale mam nadzieję że tak. Chce aby dane z klienta były pobierane do serwera albo w określonym czasie albo na żądanie serwera. Na kliencie będzie prowadzona prosta sprzedaż. głównie chodzi o zapisanie który klient co kupił. towarów będzie ok 10. I ktoś korzystający z serwera będzie chciał ściągnąć raport o sprzedaży z poszczególnych punktów. Będzie jeden serwer i kilka punktów. Programy tę będą w różnych miejscach i powinny łączyć się poprzez internet. Czy jest to do zrobienia ? jeśli tak to w jaki sposób. z czego będę musiał korzystać i jaką bazę do tego wybrać. Mam więcej pytań ale zacznę od tych. Reszta wyjdzie w rozmowie. Proszę wszystkich o pomoc i dobre rady.

Odpowiedzi: 2

Dzięki za szczerość :) ale jednak się nie zniechęcę i zabiorę się za ten projekt. Aż taki zielony nie jestem. Po prostu nigdy nie robiłem w C#. Trochę visual basic trochę c++. Książki już zakupiłem szt 5 :) Bazy danych nie powinno być problemu, zbudowanie samej aplikacji również. Jedynie problem jaki będę miał to połączenie tych dwóch programów i ich synchronizacja. Mój mózg nie potrafi sobie tego wyobrazić :) w tym problem. nawet nie wiem co wpisać w google aby znaleźć odpowiedź. Nie jest to jakieś głupie zaliczenie które muszę już oddać. Chce wykonać ten projekt i nieźle na nim zarobić. Więc jeśli tylko ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Klient będzie programem mini sprzedaży. Będzie zapisywał klienta (albo ręcznie albo po sczytaniu kodu kreskowego z karnetu (obsługa czytnika kodów kreskowych)) i towar który zakupił. Będzie również masa raportów. A "serwer" będzie odbierał dane na życzenie z poszczególnych klientów i wyświetlał rożne raporty. np. utarg w ciągu dnia z konkretnego punktu. w przyszłości to rozbuduję ale teraz chce wykonać takie coś. Dlatego zastanawiam się jaką bazę wykorzystać żeby obsłużyła bez problemów synchronizację.
kaleonet
Dodano
12.02.2009 02:33:19
jeśli mam być szczery, to poradzę Ci to, że jeśli dopiero zaczynasz zabawę w C#, to na Twoim miejscu nie brałbym się za taki projekt...nie wiesz jak to ma wyglądać, nie wiesz z czego będziesz korzystał, nie znasz zasad w C# budowy programu, który ma dwie części komunikujące się przez Internet. Wiesz, wszystko jest do zrobienia, ale trzeba mieć JAKĄKOLWIEK wiedzę, na dany temat (pomijając, że w tym przypadku to programowanie), żeby zrobić takie coś... Wybacz, że tak piszę, ale jeśli faktycznie zaczynasz, to nic z tego dobrego nie będzie. Kup jakąś dobrą książkę o C#, ogólnie o platformie .NET, poducz się bardziej przyziemnych spraw i wróć do tego ;] Tak będzie chyba najrozsądniej. Chyba że chcesz to zrobić na siłę i przez to nauczyć się po prostu źle programować w C#...
ry5i3kszczur
Dodano
12.02.2009 02:10:38
kaleonet
Dodano:
12.02.2009 01:35:00
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1