poważny problem z tuszem w drukarce :( PILNE!!

Witam. Posiadam drukarkę Lexmark x2670. Ostatnio skończył mi sie czarny tusz i tu pojawił się problem :( zaniosłem pusty toner do firmy która napełnia takie tonery ładnie napełnili mi toner i kiedy wróciłem do domu i włozyłem toner cały czas pojawia sie że nie ma czarnego tuszu w drukarce kiedy daje zainstaluj nowy toner i postepuje tak jak w instrkcji (która ogranicza się do wyjęcia starego i włożenia nowego) problem cały czas jest :( bardzo proszę o pomoc :)

Odpowiedzi: 3

jeżeli chodzi o zasychanie to drukarkę mam od początku stycznia (niestety trochę drukowałem) ale tusz uzupełniałem pierwszy raz dopiero :( a jeżeli np pojadę z drukarką do serwisu to jest szansa że mi jakoś to naprawią czy będę zmuszony kopić oryginalny tusz? :|
Tofu_88
Dodano
22.01.2010 11:00:25
  • Veers 22.01.2010 15:38:51

    [quote=Tofu_88]... drukarkę mam od początku stycznia (niestety trochę drukowałem) ale tusz uzupełniałem pierwszy raz dopiero ... [/quote] To w takim razie fachowcy od napełniania nie zresetowali kartridża i tak jak napisał XanTyp - drukarka go będzie rozpoznawała jako pusty nawet jeśli atrament będzie się z niego lał strumieniami. Nie chce mi się szukać jakiego typu zabezpieczenia stosuje obecnie Lexmark - ale coś mi mówi że najpewniej wypadnie zakup nowego kartridża.

O ile mnie pamięć nie myli - to ta drukarka posiada kałamarze zintegrowane z głowicą. Tak więc skoro pojemnik z tuszem został napełniony, a drukarka twierdzi że nie ma atramentu, to zachodzą tylko trzy możliwości: 1. atrament zasechł w głowicy i trzeba ją udrożnić (dlaczego nie zrobiła tego firma która napełnia ?) 2. atrament zasechł tam już nie pierwszy raz i po prostu głowica padła (nie da się uzupełniać wkładów w nieskończoność) 3. atramentu jest zbyt dużo w pojemniku Osobiście stawiam na 2.
Veers
Dodano
22.01.2010 10:41:22
Bo to nie jest oryginalne napełnienie i drukarka potrafi to "zauważyć". Z drugiej strony, kiedy oryginalny tusz kosztuje tyle, co pół drukarki... to właściwie mnie to nie dziwi. Z Lexmarkami to jest tak, że drukujesz do bólu, kończy się tusz, pozbywasz się całej drukarki i kupujesz następną :|
XanTyp
Dodano
22.01.2010 10:41:10
Tofu_88
Dodano:
22.01.2010 09:55:40
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1