POWAZNY PROBLEM Z INSTALACJA

Witam, najpierw specyfikacja: P4quatro 9,6ghz 2GB RAM 250G HDD (3 partycje) plyta FOXCONN GeForce 8600GT Problem zaczal sie 3 dni temu, najpierw wyskoczyl bles screen, nie pamietam juz z czym, nastepnie jeszcze z 2 razy i juz sie komp nie odpalil. Probowalem z DVD z instalka Visty naprawic i w dosie i fixmbr itd. nic nie pomagala. Przeszukalem fora probowalem wszytskiego. Probowalem zainstalowac na nowe Viste, instalka szla trasznie wolno, jak juz doszlo do instalwania plikow, blue screen z IRQL NOT LESS OR EQUAL albo MEMORY MANAGEMENT. Przelozylem dysk do 2 kompa i normalnie zainstalowalem caly sytem. Wsadzilem dysk spowortoem do 1 kompa w pierwszych sekundach urachamiania, nastapil samoistny restart, w tle blysnal tylko blue screen, nie wiem nawet co na nim bylo. Wymienilem RAM nic nie dalo. Poodlanczalem wzytsko cos ie dalo ale o tez nic nie pomoglo. Nie instalowalem ani nie podlanczalem niczego nowego. W tej chwili komp stoi martwy i nie idzie z nim nic zobic. Ktos ma jakies pomysly co to moze byc i co z tym zrobic ???

Odpowiedzi: 8

Mialem 2 kosci po 1GB, Kingston KVR667D2N5/1G, teraz zostala mi tylko 1 kosc.
Jakobs
Dodano
08.10.2008 16:51:08
Co to za pamięci są ??
Żółty
Dodano
08.10.2008 16:29:08
Masz racje, zrobilem dodatkowo test osobno dla kazdej kosci ram i tylko jedna jest zepsuta, Druga dziala i wkoncu udalo mi sie zainstalowac system. Problem jednak trwa nadal.... po zainstalowaniu, komp sam sie restartuje z blue screenem w tle z BAD POOL HEADER. Podobnie bylo za pierwszym razem az mi sie komp juz nie wlanczyl i mialem ram do wymiany. Co moze byc tego przyczyna ? wirus ?
Jakobs
Dodano
08.10.2008 15:17:23
No to skoro jest tyle błędów w memteście to musisz się zaopatrzyć w nowe kości RAM. Te są uszkodzone. Zworkę na stacji DVD przełóż w pozycję Master. To może być przyczyną niewykrywania napędu, ale na chwilę obecną nie ma najmniejszego znaczenia...
Razorek
Dodano
06.10.2008 18:42:33
Zrobilem test MemTest86+ ktory wykazal ponad 1.400.000 bledow. Test zrobil sie 2 razy, za 3 przerwalem. Nie rozwialazlo to jednak problemu. Chyba ze musze cos jeszcze zrobic w tym MemTest86+ ? czy ten program ma opcje naprawcze czy tylko diagnostyka ? Co do zworek to hdd nie ma zadnej i jest na master, a dvd ma 1 i jest na slave. Screen z Memtest86+ [img]http://rafpol.co.uk/pc/DSC04774%20(2).jpg-for-web-LARGE.jpg[/img] Screen podczas proby zainstalowania sytemu Vista, wyskakuje po kilkunastu procentach rozpakowywania plikow [img]http://rafpol.co.uk/pc/DSC04775%20(2).jpg[/img]
Jakobs
Dodano
05.10.2008 16:00:13
To mnie żeś zaskoczył. Rozumiem że dysk jest jeden. Zworkę na nim założyłeś? Ten sam temat tyczy się napędu DVD. Ponadto sprawdź pamięć RAM memtestem, albo czymś podobnym. Są to programy samobootujące.
Razorek
Dodano
05.10.2008 11:21:04
Zakupilem nowa plyte i dalej to samo. Instalacja nowej Visty trwa bardzo dlugo i podczas rozpakowywania plikow wyskakuje blue screen. Jakies pomysly ???
Jakobs
Dodano
05.10.2008 02:15:54
Stawiam że płyta główna poleciała. Ewentualnie spróbuj znaleźć na stronie producenta BIOS i go zrobić update. Jak się nie uruchamia to na bank płyta główna.
Razorek
Dodano
26.09.2008 12:11:21
Jakobs
Dodano:
26.09.2008 11:43:57
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1