Powazny problem z GParted i partycjami

Chyba sobie narobilem bigosu: chcialem zmniejszyc partycje C i niechaco dalem opcje "Set Disklabel i zniknely mi obie partycje... Niczego nie zatwierdzalem a partycje tak poprostu zniknely! :( Teraz zamiast 2 partycji mam 150gb 'unallocated' Na dysku mialem duzo waznych danych i nie chce ich stracic. Czy da sie jakos cofnac to co narobilem? POMOCY !! Mam Gparted 0.3.4-11 i Viste Ultmate...

Odpowiedzi: 2

Ściągnij i użyj testdiska - może da radę.
Żółty
Dodano
04.02.2008 09:44:03
piszesz to z live cd teraz? bo nic nie powinno się zdarzyć! Dopiero na dole wyświetlają ci się wszystkie zmiany które wprowadziłeś i musisz dać apply changes i dopiero rozpoczyna się proces... wiec jeśli masz/miałeś gparted otwarte cały czas poprostu daj back albo undo... i powinno nic się nie dziać jednak jeśli zrobił ci się cały proces i twierdzisz że masz tylko 150gb unlockated to działa ci system?? Prędzej co zrobiłeś to dałeś usuń partycje i pokazało się unlockated miejsce... Takto byś musiał kliknąć na to miejsc i dać create partition, ale nie wiem czy to nie wymaga późniejszego formatowania... wiec napisz dokładniej jaka jest sytuacja edt: nie robić nowego postu pytałem czy piszez z live cd znaczy z ff wbudowanego w live cd ale nie ważne z tego co czytam ten teskdisk co żóty podał TestDisk rozbudowane darmowe narzędzie do odzyskiwania danych. Programos również radzi sobie z naprawianiem uszkodzonych lub [b]całkowicie utraconych partycji[/b] oraz z przywracaniem możliwości uruchamiania z dysku systemowego w przypadku uszkodzenia tablicy partycji. http://www.programosy.pl/program,testdisk.html powodzenia :-({|=
Small Mike
Dodano
04.02.2008 02:37:51
  • stahumir 04.02.2008 11:23:54

    [quote=Small Mike]piszesz to z live cd teraz? bo nic nie powinno się zdarzyć! Dopiero na dole wyświetlają ci się wszystkie zmiany które wprowadziłeś i musisz dać apply changes i dopiero rozpoczyna się proces... wiec jeśli masz/miałeś gparted otwarte cały czas poprostu daj back albo undo... i powinno nic się nie dziać jednak jeśli zrobił ci się cały proces i twierdzisz że masz tylko 150gb unlockated to działa ci system?? Prędzej co zrobiłeś to dałeś usuń partycje i pokazało się unlockated miejsce... Takto byś musiał kliknąć na to miejsc i dać create partition, ale nie wiem czy to nie wymaga późniejszego formatowania... wiec napisz dokładniej jaka jest sytuacja[/quote] Tak pisze o live cd. Niestety jedyna opcja jaka moge zrobic to utworzyc nowe partycje. Kiedy wlaczam kompa bez plytki w napedzie to albo wyswietla mi sie informacja, zebym wlozyl prawidlowe zrodlo rozruchu (kiedy pierwszy rozruch jest na cd/dvd a plyty nie ma w napedzie) albo miga _ i komp stoi. System wiec sie nie odpala...

stahumir
Dodano:
04.02.2008 01:04:26
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1