Potrzebna wartość mikroelementu przy gniazdach SATA do płyty ASUS K8N4-E

Witam, Jakiś czas temu zdejmując radiator na chipset płyty [b]ASUS K8N4-E[/b] doszło do wyrwania mikroelementu w pobliżu gniazd SATA:neutral: Płyta działa, ale gniazda SATA nie mają zasilania, a tym samym nie chodzi żaden dysk podłączony do tych gniazd. Problem polega na tym, że nie pamiętam wartości tego mikroelementu i jedynym sposobem jest wykonanie przybliżonego zdjęcia TEJ płyty w pobliżu gniazd SATA i to najlepiej przy zdjętym wentylatorze na chipset (żeby go nie zakrywał). Inne rozwiązanie: Jeśli ktoś z was posiada taką samą płytę, ale jest ona uszkodzona w jakiś inny sposób (nie tak samo ja ta moja), to zamiast jej wyrzucać, mógłby mi ją wysłać :) Tak czy inaczej, zależy mi na naprawie tej płyty, bo poza tym drobnym uszkodzeniem jest to na serio sprawna płyta, a nie chciałbym przez takie głupstwo przeprowadzać modernizacji całego kompa, tzn chciałbym ale jeszcze nie teraz... ;)

Odpowiedzi: 2

Heh, jak tu dawno nie zaglądałem:lol: I co, nikt mi nie pomógł? NORMA u was hehe, można pisać, starać się, a temat zostanie olany ciepłą poranną substancją:neutral: Ale poradziłem sobie! Majster elektronik co prawda zdobył takowy element, ale mimo to SATA na płycie nadal nie startowało :( Ostatecznie wyczaiłem na Allegro używkę taką samą, tyle że w wersji Deluxe :mryellow: Posiada FireWire, Raid i co ważne 8 kanałowy dźwięk, więc kumpel nie ma już problemu z podłączeniem 4 głośników do kompa :) A że nie pomogliście to nie znaczy że ja nie pomogę... a wiedzcie że moja wiedza zakasuje pewnie nie jednego z was, w końcu ma się to doświadczenie i mózg sprzętowca:d/
Miles
Dodano
23.04.2011 19:29:05
  • XanTyp 23.04.2011 21:38:25

    [quote=Miles]NORMA u was hehe, można pisać, starać się, a temat zostanie olany[/quote]Bo mamy tu sztab elektroników czekając tylko, aż ktoś się zlituje i zada im zagadkę. #-o Patrząc po częstotliwości twoich odwiedzić, zostanę pradziadkiem, zanim tu kogoś wreszcie zakasujesz tą wiedzą.

Patrzyłeś na allegro w uszkodzonych lub używanych?
Razorek
Dodano
03.02.2011 17:43:23
  • Miles 03.02.2011 19:01:48

    [quote=Razorek]Patrzyłeś na allegro w uszkodzonych lub używanych?[/quote] Niestety, na Allegro jest tylko jedna taka płyta w dodatku z CPU i chłodzeniem za ponad 120 zł:neutral:

Miles
Dodano:
03.02.2011 16:08:16
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1