Porty USB w Win XP nie rozpoznają żadnego sprzętu, pomocy!

Witam, od tygodnia żadne urządzenie nie jest rozpoznawane przez USB, po podłączeniu np. aparatu cyfrowego wyświetla się komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB".Zapewniam że wszystkie sterowniki do kabli i oprogramowanie do danego sprzętu zostały poprawnie zainstalowane.Kiedy podłączam komórkę do komputera też jej nie wykrywa, ani MP3 playera... Myślę że trzeba zresetować jakoś te porty USB ale nie wiem jak to zrobić, proszę o pomoc.

Odpowiedzi: 9

Za dużo tego szukania, boję się że jeszcze usunę jakieś pliki systemowe.Sformatuje kompa i wgram na nowo system, zobaczymy jak to będzie.
spychu1993
Dodano
23.06.2008 16:01:29
Systemowych tam nie znajdziesz - trzeba by pewnie puszukać po katalogu *.inf - ew. przez właściwości w managerze urzadzeń i spisanie nazwy , a potem szukanie wg/ niej w jakim system32 i system32\drivers. To samo pewnie moze być z nForce jako całą paczką, lae to akurat mozna reinstalowac/aktualizować bez oglądania isę na komponenty, które już są.
Rebe
Dodano
21.06.2008 14:16:31
Nie umiem ich znaleźć... Ani w folderze programfiles ani na WINDOWS....
spychu1993
Dodano
21.06.2008 13:46:40
Tylko że nie potrafię odinstalować tych sterowników, w panelu sterowania na "dodaj lub usuń programy" nie ma tych sterowników...Muszę ich poszukać na kompie, jak już je przeinstaluję to napisze co dalej.
spychu1993
Dodano
21.06.2008 13:21:11
One powinny być już implementowane w SP2 i - jako takie - siedzieć spokojnie w systemie. Mozesz niby spróbowac przeinstalować paczkę driverów nForce wsio ryba czy jakieś oficjalne, czy którąś z wersji remix i zobaczyć czy to coś zmieni. dlatego o SP i płytę pytałem.
Rebe
Dodano
21.06.2008 11:21:53
Działam na Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254),płyta główna: Gigabyte N-force3-250 (AGP).Czytałem o sterownikach USB 2.0 dla XP (SP2) ale nie wiem czy będą dobre.
spychu1993
Dodano
20.06.2008 22:58:08
Może trzeba tylko, że po pierwsze nie podąłeś jaki to XP ( z ktorym SP ) i na jakiej płycie głównej ( ew. karcie ) te porty są. W sprawie resetu właśnie dlatego, że spodziewałem się zerowych efektów byłem scepytczny. I jeszcze jedno - to "oślepnięcie" jesteś w stanie powiązać z jakimś działaniem łasnym - wgrywanie sterownków, zmiana sprzetu itp lub systemu - instalacja poprawek ? PS. Znowu muszę Cię "naprostować" - wywał ze sprżetu ten podwajający ten temat topic - przyjdą "Porządkowi" i ten temat przeniosą - niech się wykażą, że umieją.
Rebe
Dodano
20.06.2008 20:24:29
Z tym "resetem" to już robiłem tak za 3 razy... Może trzeba wgrać jakieś sterowniki? PS:sorki za zły dział :)
spychu1993
Dodano
20.06.2008 19:58:49
Pewnie - to o tym "resecie" - wystarczy je odinstalować i ponownie pozowlić systemowi wykryć zmiany sprżetu. Tyle, że nie jestem przekonany, że ot ma być to, a nie coś po stronie oprogramowania do komunikacji - napisąłeś o żadnym, a wymieniłeś komórkę . Wiem z własnych doswiadczeń, że bydle potrafi czasem "wypadać" i to nie tylko przy okazji zmiany wersji oprogramowania typu PC Suite, ale i bez takiej przyczyny. Z reguły trzeba wtedy zdjąc program czyszcząć potem z palca katalogi w S&S i nie tylko ,a potem jeszcze "zaktualizować" rejestr - też go oczyszczając. PS. Tak na marginesie - sprawdź tytuł działu i sekcji i porównaj z tym o jakim systemie piszesz.
Rebe
Dodano
20.06.2008 16:47:05
spychu1993
Dodano:
20.06.2008 16:24:51
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1