Port 80??

Witam zainteresowanych. W internecie są stronki sprawdzające zabezpieczenie komputera przed ewentualnym hackerem. W testach na tych stronach wyszedł wynik źe mó port 80 jest otwarty. A nie wiem zabardzo gdzie mógłbym go zamknąć :P

Prosze o pomoc. Dzięks :twisted:

Odpowiedzi: 20

messias na moja prosbe (prosbe a nie źądanie) zmienil avatar, zeby niektorzy zaprzestali debilnych zagrywek.


tire – jesli nie ochloniesz i nie zaprzestaniesz glupich prowokacji (co daje sie zauwazyc od dwoch dni), to odpoczniesz sobie od forum, bo widze ze Ci nie sluzy.
To nie jest zart.
EL NINO
Dodano
21.01.2004 01:36:36
Kolego messias, mieliśmy juź na forum problemy z userami wstawiającymi sobie avatary takiego jak Twój pokroju i wszyscy niestety musieli je zmienić. Dlaczego ? Poczytaj uwaźnie regulamin, bo zdaje mi się iź tego nie zrobiłeś. Zatem proszę, zmień go jak najszybciej 8)


Kolego tire, tak mi się wydaje gdy czytam ostatnio Twoje posty źe coś Cię chyba ugryzło. Moźe jakiś urlop by Ci się przydał. Chciałbyś tydzień, dwa a moźe miesiąc :?: Moderatorzy plus admini są do usług :wink:



Update
messias: no ładna zmiana :wink:
aligator
Dodano
21.01.2004 00:15:25
Ta, pewnie. Tirusiowi skonczyly sie argumenty zwiazane z tematem, dlatego odwrocil uwage od glownego problemu.
Raczej tire powinien dostac ostrzezenie za edycje swoich postow po wstawieniu przezemie postu.
messias
Dodano
20.01.2004 23:36:50
Niech i tak będzie. W kaźdym razie w swym trzonie zdania nie zmieniam.

Admini :?: Co mają zrobić wg Ciebie :?: :P
Pawek
Dodano
20.01.2004 23:05:30
Admini chyba śpią, bo innego wyjaśnienia nie znajduję. Zobaczymy jutro jaka będzie reakcja.

Pawek > kładę twoją wypowiedź na karb zmęczenia.
wirus
Dodano
20.01.2004 23:01:51
A mnie,po zamordowaniu dziadka w stalagu przez hitlerowskie świnie,kaźdy symbol/obrazek neo– i faszystowski działa na nerwy.
tire
Dodano
20.01.2004 22:41:14
Mnie od jakiegoś czasu przestaje interesować kto ma jaki avatar, no chyba źe wpakowuje mi sie on na pół ekranu (np. avatar gierasa wydaje mi sie za duźy, ale mu akurat wybaczam :wink: )

Poza tym zaczepkom mówię NIE :!:. Mam ostatnio na tyle zły nastrój, źe taka swada mogłaby sie skończyć dla wiecej niź jednej osoby źle.
Pawek
Dodano
20.01.2004 22:26:33
nie wiem czy tu chodzi o zaczepki czy nie, ale faktem jest ze messias trroche przegina :? robi na forum zamieszanie, avatar ma jaki ma, a jest tu dopiero od niedawna i chyba nie przyzwyczail sie do panujaych na tym forum zasad.
gieras
Dodano
20.01.2004 22:12:03
Post powyźej pisałem ja kirdian tylko zapomniałem się zalogować :wink:
kirdian
Dodano
20.01.2004 22:02:18
Pawek:
TO i ja dołoźę 3 grosze. ZAMKNIĘCIE PORTU 80. w praktyce spowoduje odcięcie się od sieci (przeglądanie stron internetowych).

MIANOWICIE PORT 23. odpowiedzialny jest za FTP, więc on raczej równieź jest otwarty i powinien ZOSTAĆ otwarty.


Racja. Zablokowanie portu 80 oznacza wydatny spadek szybkości netu lub całkowite jego zablokowanie :!:


[quote=tire]Wbrew powyźszemu postowi jakiegoś tam messiasza

Ucz się facet trochę!

Zatem,wzorem innych userów,podaj no rozwiazanie kompletne,z czynnosciami,a nie hasło.


Znowu tire szukasz jakiejś sprzeczki :?: Bo jakoś na tym forum mam dość twoich zaczepek, zwykle ty jesteś prowokatorem. A takie odzywki naprawdę mogą sprowokować nawet kogoś o dość mocnych nerwach
Anonymous
Dodano
20.01.2004 22:00:33
Test bezpieczeństwa moźesz sobie przeprowadzić równieź na http://www.grc.com/default.htm wybierając stamtąd shields up (rozdział Hot Spots).
Co do avatara to mam nadzieję, źe ktoś wykaźe rozsądek i wkrótce zniknie (avatar, ma się rozumieć). Bo moźe na Śląsku to jest normalne (messiah jest z Katowic), ale forum jest ogólnopolskie i chyba obowiązują jakaś zasady.
PS. Propagowanie symboli, osób (Hitler w tle)związanych z faszyzmem jest dozwolone ?
wirus
Dodano
20.01.2004 21:59:50
w sumie to rzeczywiscie z tym avatarem to lekka przesada... za bardzo kontrowersyjny
gieras
Dodano
20.01.2004 21:19:28
Mam dość i cierpliwość moja się skończyła.

Żądam od ciebie zmiany avatara,poniewaź obraźa on moje uczucia jako Polaka.
Na avatarze masz wizerunek Adolfa Hitlera w tle oraz chłopca z HitlerJugend>
Tu nie jest forum nazistowskie!
Jeźeli dobrowolnie nie zmienisz avatara,poproszę Kubę,aby zrobił to za ciebie.


:twisted:
tire
Dodano
20.01.2004 20:39:00
tire:
.
Poza tym,nigdzie nie piszę o zamykaniu portów,niejaki messiasz :!: :!: Czytaj,potem wypisuj pierdoły :evil:

Tire, przeginasz. Edycja swoich postwow po wstawionym przezemnie posci to robienie uzytkownikow w przyslowiowego konia :evil:, musialem interweniowac.
messias
Dodano
20.01.2004 19:49:11
Proponuję poczekać teraz, co zrobi Paul0700. Czy zmieni firewalla czy skonfiguruje Zone.
Nikt mu nie radził zamykania portu 80 :) Uzbrójmy się w cierpliwość.
Swoją drogą naprawdę nikt nie chce pociągnąć topicu "firewall–czyli wszystko o...:" ? Wystarczą jeszcze ze 2–3 sensowne wpisy na temat Kerio, Zone, Outpost i ew. innych (McAfee, Norton).
wirus
Dodano
20.01.2004 19:43:09
Swoje uwagi made in d...,pozostaw dla siebie.
Musisz ewidentnie awansować z Hitler Jugend do innej formacji,bo..........kiszka :lol:

System z prawidłowo zainstalowanym i skonfigurowanym firewallem,podczas testu podanego przeze mnie wyźej,jednoznacznie ma STEALTH port.80,23 i tak dalej.
Jeźeli system Paul007 ma widoczny port 80,to znaczy,źe ma kiszkowaty pf.
Poza tym,nigdzie nie piszę o zamykaniu portów,niejaki messiasz :!: :!: Czytaj,potem wypisuj pierdoły :evil:
tire
Dodano
20.01.2004 19:41:35
Mysle, ze Pawek rozwial wszystkie twoje watpliwosci, tire.

Radze troche wiecej rozwagi, poza tym nie mam zamiaru wdawac sie w spory z toba. To nie zoo, dlatego nie bede karmil trolla.
messias
Dodano
20.01.2004 19:35:12
TO i ja dołoźę 3 grosze. ZAMKNIĘCIE PORTU 80. w praktyce spowoduje odcięcie się od sieci (przeglądanie stron internetowych).

MIANOWICIE PORT 23. odpowiedzialny jest za FTP, więc on raczej równieź jest otwarty i powinien ZOSTAĆ otwarty.
Pawek
Dodano
20.01.2004 19:09:27
messias:
Powtarzam jeszcze raz – nie ma sensu zamykac portu 80, mozna co najwyzej ukryc


Zatem,wzorem innych userów,podaj no rozwiazanie kompletne,z czynnosciami,a nie hasło. :evil:

Rację ma wirus i ja.
Zainstaluj porzadny firewall / darmowy,np.Sygate PF 5.
Musisz.
Na ZA miałem kłopoty z portem 23.Odinstalowałem.
tire
Dodano
20.01.2004 18:09:51
Wprawdzie korzytam z Zone Alarma 4.5 Pro..ale moge looknąć na ten topic:)
Paul007
Dodano
20.01.2004 17:36:45
Paul007
Dodano:
20.01.2004 16:58:31
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2