[PORADNIK] Zmiana nazwy Windows'a

Witam. Dziś wpadłem na pomysł żeby napisać poradnik jak zmienić nazwę systemów które wybieramy przed samym uruchomieniem Windowsa. Poradnik jest kierowany do tych osób co mają np. 3-4 Windows'y na jedenym komputerze. Mnie na początku bardzo denerwowało to że system Windows Vista w oknie Boot'loadera był nazwany Microsoft Windows, również Windows XP był nazwany Eailer....( całej nazwy nie pamiętam ). W tym poradniku przedstawie jak zmienić te nazwy na bardziej "normalne".

Krok I

Pobieramy sobie programik VistaBootPRO 2.0 ( Na tej wersji testowałem ). Po ściągnięciu go na dysk instalujemy go, następnie uruchamiamy.

 

Krok II

 

Przechodzimy do opcji CONFIGURE .

Okienko będzie wyglądało tak :

Całą operację będziemy wykonywać w tzw. Entry-Based Settings .

 

Krok III

 

Teraz wszytko robimy TYLKO w penelu RENAME TO i SELECT AN OS TO MODIFY .

Wybieramy sobię nazwe systemu któremu chcemy zmienić nazwę. Przechodimy do opcji SELECT AN OS TO MODIFY .

Wybieramy sobie OS któremu chcemy zmienić nazwę klikając na niego z rozsuniętej listy. Np. Wybraliśmy OS o nazwie Windows XP Professional PL ( u was będą inne nazwy bo ja już jestem po zmiane nazwy systemu) .

 

Krok IV

 

Gdy już wybraliśmy OS któremu chcemy zmienić nazwę przechodzimy do tej opcji :

RENAME TO :

I w tej opcji zmienimy nazwę systemu. Ja wpisałem Windows XP Professional PL. Następnie jak już wpisaliśmy nazwę klikamy na APPLY. Zmiany zostały zapisane lecz to jeszcze nie koniec.

 

Krok V

 

Klikamy na opcję TOOLS ( u góry programu ) Następnie klikamy na RESTART COMPUTER .

 

Sytem się zrestartuję. Teraz w czasie boot'loadera mamy nazwę z systemu Eailer.... zmienioną na tą którą podaliście w okienku zmiany nazwy.

 

Tak samo postępujemy gdy chcemy zmienić nazwę innego systemu. Ja przedstawiłem zmianę nazwy Windowsa XP . Lecz CAŁA procedura była robiona na Windows Vista więc radzę na Windows'ie Vista zmieniać nazwę.

 

Proszę o komentarze :)

Odpowiedzi: 1

Skoro prosisz,to masz : instrukcja zawarta w poradniku jest jak najbardziej poprawna:)Efekt finalny jest jak najbardziej zadawalający:)Sam aplikacje tę przetestowałem dwa dni temu:)A co do poradnika,to myślę że dedykowany on jest raczej mniej zaawansowanym użytkownikom,którym to okaże się jak najbardziej przydatny:)Zachęcam do opisania innych funkcji,wyżej użytej aplikacji:)

Pozdrawiam
gajowy
Dodano
17.07.2006 03:27:47
  • Przemek28 20.07.2006 22:07:07

    Czcionka i wygląd przedstawionych tu okien jest bardzo podobny do Linuxa Mandrake'a 10.0

  • Vista 20.07.2006 23:13:56

    <P>Wszytko było wykonywane na Windows Vista Beta 2 . Na buildzie wcześniejszym.Cyzli tym co każdy mógł pobrać.</P>

Vista
Dodano:
16.07.2006 14:34:05
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1