Popularny,darmowy AntiVir PE 6

Proszę wszystkich,którzy maja zainstalowany antywir
AntiVir PE 6 o opinie na jego temat.
A szczególnie proszę tych,którzy mają go na swoim PC jako samodzielną i jedyną ochrone antywirusową.

Jestem ciekaw,jak sprawuje się ten program w naszych polskich warunkach.......

Pozdrawiam :D

Odpowiedzi: 2

Dziękuję za bardzo rzeczową i fachową wypowiedź.
Ja uzywam tego programu jako zapasu".
Ciekaw jestem dalszych opinii,w szczególności dot.konfrontacji AntiVir PE 6 z groźnymi,najnowszymi wirami.
U mnie pierwszą bramę stanowi Norton.

Pozdrawiam :D
tire
Dodano
24.08.2003 21:50:34
mam akurat ten program pod win xp pro, działa bez zarzutu, monitor bardzo mało obciąźa system i byłby praktycznie niezauwaźalny, gdyby nie ikonka w trayu :)

co do skuteczności to czasami zdarzają się fałszywe alarmy, chodzi gównie o ... pliki innych programów antywirusowych zainstalowanych, np. skanerów online, jakiś narzędzi do usuwania pojedynczych wirusów – w sumie norma, robił tak kaźdy program, z wyjątkiem nieocenionego noda :)

monitor działa tak jak powinien – wykrył np. funlove'a, skaner dopełnił reszty zniszczenia :)

panowie z H+BEDV jakby bardziej do serca wzięli sobie aktualizacje – sprawdzam czasami nowe alerty (opieram się na danych sophosa) i szukam nazw wirusów w bazie AV PE 6, muszę przyznać, źe w porównaniu z poprzednią wersją jest znacznie lepiej, bo bardzo często je znajduję:), sama baza liczy obecnie wg autorów ponad 70 000 wirusów

minusem jest niemoźność skanowania pojedynczych plików czy teź folderów z głównego okna, ale z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) – jak najbardziej

samo skanowanie (wszystkie pliki, łącznie z archiwami itd) mogłoby trwać trochę krócej, ale i tak nie jest źle

nie wiem, jak program radzi sobie z najnowszymi i najgroźniejszymi wirusami – i wolę nie wiedzieć:), a tak serio to proszę innych uźytkowników o opinie na ten temat

sam program jest opisany na stronie www.antivirus.prv.pl , którą polecam

aha – UWAGA – program moźe teź wykrywac dialery, wystarczy w opcjach zaznaczyć odpowiedni kwadracik i gotowe :):):):):)
wirus
Dodano
24.08.2003 21:38:23
tire
Dodano:
23.08.2003 22:46:14
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1