Pomożecie?

Witam (siemano!). Chciałbym zmienić mikrofon na lepszy. Mój fatalny głos + mikrofon za 10zł z Biedronki [b]nie pomagają [/b]w wygłaszanych przeze mnie kwestiach. [size=6]Obecnie posiadam ten mikrofon:[/size] [img]http://images50.fotosik.pl/75/3bcd58c08ad92287med.jpeg[/img] [b]Media-Tech. MT383 SFX MICROPHONE[/b] [b]O parametrach: [/b] • Częstotliwość przenoszenia: 100 Hz - 16 kHz • Czułość: -67 dBV/Bar, -47 dBV/Pa +/-4 dB Sęk w tym, że kompletnie się nie znam na parametrach, moje pytanie - który będzie lepszy mikrofon? Jak będzie miał czego mniej/więcej? -67 dBV/Bar, -47 dBV/Pa +/-4 dB [size=7][b]Pomożecie[/b]?[/size]

Odpowiedzi: 8

Albo GoldWave - tyle, że już nie jest za darmo, jak powyższy.
XanTyp
Dodano
11.01.2010 00:33:41
Jaki soft ? Cóż - większość edytorów ma mniejsze lub większe możliwości edycji nagranego materiału (ulepszanie, dodawanie efektów czy po prostu zmiana barwy dźwięku). Czym to zrobić w takim razie ? Ot - choćby przy pomocy Audacity ....
Veers
Dodano
10.01.2010 21:33:43
No tak. Media-Tech nagrywa "normalnie". A jak nagrywam tym drugim mikrofonem to później słychac głos tylko z lewego głośnika. A moje pytanie teraz, jakiś soft Ty konkretnie sugerujesz?
BUNCH
Dodano
10.01.2010 20:13:13
No, to ruszaj na zakupy.
XanTyp
Dodano
10.01.2010 16:34:40
Nie mogłeś od razu przejść do konkretów? Nawala ci sprzęt, a nie głos, czy nagranie. Pożycz od kogoś drugi mikrofon, zrób porównanie. Jeśli wyniki będą zbieżne - zacznij zastanawiać się nad ustawieniami w sofcie.
XanTyp
Dodano
10.01.2010 14:42:33
  • BUNCH 10.01.2010 15:43:12

    [quote=XanTyp]Nie mogłeś od razu przejść do konkretów? Nawala ci sprzęt, a nie głos, czy nagranie. Pożycz od kogoś drugi mikrofon, zrób porównanie. Jeśli wyniki będą zbieżne - zacznij zastanawiać się nad ustawieniami w sofcie.[/quote] Korzystam z drugiego swojego, bo mam. To on jest jeszcze gorszy niż ten co mam - a do tego nagrywa w MONO z dziwnychw zględów. :-k

  • Veers 10.01.2010 17:33:20

    [quote=BUNCH]... on jest jeszcze gorszy niż ten co mam - a do tego nagrywa w MONO ... [/quote] Hę ? A Media-tech to niby nagrywa w STEREO ? (ciekawe jakim cudem ...) [quote=BUNCH] ... Więc uważam, że może choć w najdrobniejszym stopniu pomóc może mikrofon. [/quote] O ile ten "najmniejszy stopień" oznacza wydatek rzędu kilkuset złotych (mowa o mikrofonie i odpowiednim wzmacniaczu). [quote=BUNCH] ... gdy nagrywam głos to na linii czasu nie widać w ogóle tego: ... [/quote] No - jeśli porównujesz swój głos do trzęsienia ziemi - to zaczynam rozumieć czemu niektórym się głos lektora nie podoba ];-> [quote=BUNCH]Tylko widać samą linie, taki cichy dźwięk (strasznie cicho nagrywa i jak pogłaśniam w programie to szumy słychać. A głośność jest maksymalnie ustawiona).[/quote] .... co sugeruje że jednak masz coś źle poustawiane (niekoniecznie regulatory "głośności" - może to być np. skala wykresu i cholera wie co jeszcze. Dla przykładu: tak wygląda wykres nagrania przy mikrofonie z włączoną redukcją szumów (zakłóceń) [img]http://www.veers.neostrada.pl/mikrofon_nr_on.png[/img] a tak kiedy się ową redukcje wyłączy [img]http://www.veers.neostrada.pl/mikrofon_nr_off.png[/img] I na koniec: zmiana hardware - o ile nie zajmujesz się dubbingiem zawodowo - nie ma sensu. O wiele efektywniej jest nagrać swój głos i go "upiększyć" softwarem.

Zapytam inaczej: skąd wiesz, że twój głos dziwnie brzmi? Nagrywałeś siebie i stąd te odczucia, czy ktoś ci to powiedział? Istotnym jest fakt, że odsłuchiwanie własnego głosu samemu zawsze kończy się konkluzją, że nasz głos dziwnie "brzmi". Postronni twierdzą jednak, że brzmi identycznie jak naturalny. I tu się najczęściej rozjeżdżają opinie.
XanTyp
Dodano
10.01.2010 12:55:42
  • BUNCH 10.01.2010 13:34:14

    [quote=XanTyp]Zapytam inaczej: skąd wiesz, że twój głos dziwnie brzmi? Nagrywałeś siebie i stąd te odczucia, czy ktoś ci to powiedział? Istotnym jest fakt, że odsłuchiwanie własnego głosu samemu zawsze kończy się konkluzją, że nasz głos dziwnie "brzmi". Postronni twierdzą jednak, że brzmi identycznie jak naturalny. I tu się najczęściej rozjeżdżają opinie.[/quote] Chodzi o fonię, nie o merytorykę oczywiście. Skąd wiem, że mój głos dziwnie brzmi? Ponieważ go słyszę. Beznadziejny ze mnie lektor. Ludziom niektórym też się nie podoba. I mają rację, samokrytyka :) Więc uważam, że może choć w najdrobniejszym stopniu pomóc może mikrofon. Bo gdy nagrywam głos to na linii czasu nie widać w ogóle tego: http://www.kalwaria.franciszkanie.pl/rozmaitosci/sejsmo4.htm Tylko widać samą linie, taki cichy dźwięk (strasznie cicho nagrywa i jak pogłaśniam w programie to szumy słychać. A głośność jest maksymalnie ustawiona).

[quote=BUNCH]Mój fatalny głos + mikrofon za 10zł z Biedronki [b]nie pomagają [/b]w wygłaszanych przeze mnie kwestiach.[/quote]Nie, żebym się czepiał, ale z powyższego to bym wywnioskował, że masz kłopot z doborem słów i winisz za to sprzęt nagrywający. A to nie jest lekarstwem na takie przypadłości.
XanTyp
Dodano
09.01.2010 18:36:59
  • BUNCH 10.01.2010 12:10:32

    [quote=XanTyp][quote=BUNCH]Mój fatalny głos + mikrofon za 10zł z Biedronki [b]nie pomagają [/b]w wygłaszanych przeze mnie kwestiach.[/quote]Nie, żebym się czepiał, ale z powyższego to bym wywnioskował, że masz kłopot z doborem słów i winisz za to sprzęt nagrywający. A to nie jest lekarstwem na takie przypadłości.[/quote] Mój fatalny głos + mikrofon za 10zł z Biedronki [b]nie pomagają [/b]w wygłaszanych przeze mnie kwestiach [b][size=6]za sprawą złej fonii[/size][/b].

Bunch - zamiast inwestować w inny mikrofon - lepiej pobaw się oprogramowaniem od np. karty dźwiękowej. Piszę to dlatego, że nawet parametry które podałeś - to dla tego mikrofonu szczyt marzeń jego projektantów (albo po prostu spełnienie jakiejś normy). PS. Podane parametry ma 90% mikrofonów produkowanych jako akcesoria PC ....
Veers
Dodano
09.01.2010 16:01:01
BUNCH
Dodano:
09.01.2010 09:54:42
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1