Pomocy!! Problem Wifi Konfiguracja

A wienc mam laptopa i komputer i bym chciał mieć mała sieć w domu posiadam Wifi w laptopie na USB i Router CERBERUS Wifi 802.11g Lite P 6381-0, PENTAGRAM. Podłonczyłem wszystko zgodnie z instrukcja i trzeba go skonfigurować na http://192.168.1.254/ ... I w tym problem bo skonfigurowalem go tak ze internet jest tylko na PC, na laptopie odbiera sygnał ale niema internetu :(:( Prosze o pomoc!! gg: 6236395 lub na Forum.

Odpowiedzi: 3

jeśli można się dołączyć do tematu.... kupiłem ten sam model routera i mam także z nim problem. instrukcja niby czytelna ale.... w zasadzie poza zmianą hasła nic z niej nie kumam. mam net w kablówce w inea (dawniej icp) i nie wiem jak mam skonfigurować ten router krok po kroku aby bez kabli można było korzystać z netu na laptopie. tcp sprawdziłem i jest domyślnie ustawione na pobieranie automatyczne. generalnie chodzi mi o to by można było korzystać z lapa bez kabli i żeby nie trzeba było zgłaszać routera jako dodatkowy komp w inei. z góry dzięki za pomoc. gg 9556339 wieczorem
karam
Dodano
08.04.2008 03:40:45
Spokoo mój email to 102bartek@interia.pl ;];]
102bartek
Dodano
06.04.2008 21:58:15
Rozumiem, że PC łączy się przez kabel RJ-45 więc w routerze musisz ustawić SSID sieci czyli nazwę sieci WiFi oraz zabezpieczyć ją szyfrowaniem WEP lub WPA podając przy tym hasło. Laptop Twój wykryje sieć bezprzewodową i będzie chciał ją skonfigurować. Twoim zadaniem będzie wpisanie w ustawienia karty sieciowej do laptopa odpowiedniego hasła, które podałeś do routera oraz będziesz musiał także zaznaczyć sposób szyfrowania - taki jak w routerze polecam WPA. Możesz także zostawić mi swojego maila, to wyślę Ci manuala z konfiguracją tego routera w postaci PDF-a jest tam wszystko ładnie opisane, która funkcja do czego służy! Pozdrawiam
kuciub
Dodano
06.04.2008 21:55:22
102bartek
Dodano:
06.04.2008 21:42:39
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1