!! POMOCY !! polaczenie 2 komputerów - próbowalem juz wszystkiego!

Witam. Mam nastepujący problem : kupiłem kabel RJ45 (skrosowany - skrętka) próbowałem utworzyc siec, niestety bez skutecznie. Posiadam 2 komputery : laptop z zainstalowanym systemem Windows XP Home Edition SP3 i komputer stacjonarny z Windows XP Professional SP2. Problem polega na tym, ze teoretycznie widze komputery w grupie roboczej ale nie moge nic zrobic, ale po kolei. Konfiguracja TCP/IP: Laptop: 192.168.0.2 255.255.255.0 Stacjonarny: 192.168.0.3 255.255.255.0 Wszystko jest jak byc powinno (musze zaznaczyc, ze próbowałem wielu kombinacji w/w cyferek nawet z Barmą domyslną - bez skutku). Dobrze dobrane nazwy, oraz taka sama grupa robocza. Oczywiście firewall jest wyłączony w obudwu komputerach. Po wejsciu do Otoczenia sieciowego na komp. stacjonarnym pojawia sie w grupie roboczej Laptop i Komputer stacjonarny - ale nie mozna wejsc do Laptopa (wyskakuje bład, screen1), a na Laptopie pojawia sie tylko Laptop co jest bez sensu...(screen2) Oraz na Laptopie pojawiła sie jakaś dziwna ikona w Miejscach Sieciowych(screen3). Karty sieciowe: na laptopie intela a na stacjonarnym realtek. Jeżeli jest ktos w stanie mi pomóc bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam SCREENY: screen1 [img]http://www.flashpark.ovh.org/sieckomp.jpg[/img] screen2 [img]http://www.flashpark.ovh.org/sieclap.jpg[/img] screen3 [img]http://www.flashpark.ovh.org/nowaikona.jpg[/img]

Odpowiedzi: 2

Z tego co widzę nikt nie jest w stanie mi pomóc, ale na szczęscie poradziałem sobie w inny sposób. Otworzyłem siec lan przez router wifi. Dla zainteresowanych: -Nadałem taki sam nr mac dla laptopa, komputera stacjonarnego oraz routera (wymagania sieci) -Połączenia TCP/IP: zaznaczyłem na obydwu komputerach "Uzyskaj adres IP automatycznie" -Stworzyłem nową grupe roboczą -Na komputerze stacjonarnym (którego uzywam jako "serwera") założyłem konto Gościa z hasłem -Podczas udostepniania folderów w ustawieniach (PPM -> właściwości ->) zaznaczyłem : w zakładce Udostepnianie: Udostepnij folder, a w zakładce Zabezpieczenia: W okienku Nazwy grup i użytkowników dodałem konto Gościa( stworzone wcześniej) Wyglada to mniej wiecej tak, ze gdy z Laptopa łącze sie do dysków komputera musze podać nazwe uzytkownika (Gość) i hasło. Nitk niepowołany nie powinien sie dostać. To rozwiazanie jak dla mnie ma same plusy: -bezprzewodowo łącze sie z dyskami komputera -nie musze zaśmiecac dużymi plikami Laptopa -koniec z przenoszemiem plików przez pendrive -udostepniona drukarka: nie potrzebuje juz latac z laptopem i podłanczec kabli od drukarki. Pozdrawiam
Realkoi
Dodano
12.04.2009 13:37:00
Mam taki sam problem, tylko że ja mam na stacjonarnym i laptopie HOME XP SP3. Adresy poprawne, Net Bios włączony, udostępnianie włączone, konto gościa włączone. Czasami zdarza się ze zaskoczy i łączą się ale przeważnie to wywala błąd Odmowa dostępu, Firevall nie blokuje, zresztą przy wyłączonym jest tak samo. Co można jeszcze zrobić żeby na zawsze połączyć te 2 kompy???
Devil Peter
Dodano
10.04.2009 22:59:20
Realkoi
Dodano:
10.04.2009 18:43:02
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1