Pomoc zdalna bez zaproszenia XP

Może tak moim celem jest takie skonfigurowanie kompów, abym mogl się łączyć z internetu i przejąc kontrole nad jednym z nich. Pożądane jest to, aby na komputerze do którego się podłączam, było widać co robie. I tak, pulpit zdalny działa, ale Musze tworzyć nowe konto uzytkownika, a czesto syf siedzi w profilach wiec za duzo mi to nie daje. poza tym ten komunikat "stacja zablokowana"... Pomoc zdalna, to jest super, ale Trzeba wysyłac zaproszenia, dla niektórych to trudne. chciałbym ten proces ominąć. Wiem, ze edycje serwerowe windowsow mają takie opcje, Kompy o których myśle działają pod XP pro. Mogę liczyć na waszą pomoc?

Odpowiedzi: 1

Proponuję zainstalować na obu kompach aplikację LogMeIn. Rejestrujesz się na stronie autorskiej, tworząc swój login i hasło i dopiero wtedy instalujesz program. W instalatorze znajdziesz miejsce na podanie loginu i hasła, oraz bodaj drugiego hasła na samo połączenie pomiędzy nimi. Robisz tak samo na obu kompach. Potem wystarczy podać login i hasło kompa(drugiej osoby) i wchodzisz bez żadnych przeszkód. W ten sposób bez kłopotu włączyłem sobie film na drugim laptopie :) Nie spodziewaj się fajerwerków, bo wyświetlanie obrazu pulpitu tego drugieigo kompa idzie chyba w raptem 16 kolorach, ale idzie. A oto chyba Ci przecież chodzi, prawda? Być może gdzieś w opcjach znajdzie się wyświetlanie w większej ilości kolorów, ale nie szukałem, bo mi aż tak na tym nie zależało. P.S. Warunkiem działania połączenia oczywiście jest włączenie komputera do sieci. Drugim istotnym elementem jest fakt, że ustawiając w Biosie opcję autouruchamiania komputera o określonej godzinie, możesz mieć dostęp do swojego sprzętu z dowolnego innego terminala :) (przydatne, np. w szkole, gdy się o czymś zapomni i pamiętasz, kiedy komp się uruchomi - wystarczy wtedy tylko zalogować się i przesłać sobie jakiś pliczek na pocztę czy hosta).
XanTyp
Dodano
21.12.2008 15:40:07
EMEKpp
Dodano:
20.12.2008 13:00:19
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1