[Pomoc] Dublowane wiadomości

Witam! Mój problem dotyczy zdublowanych wiadomości w folderach osobistych Outlook'a. Mianowicie przed reinstalacją komputera wykonałem kopię pliku *.pst w Outlook'u 2007, żeby nie utracic zapisanych tam wcześniej wiadomości. Następnie przywróciłem ten plik *.pst do nowo zainstalowanego Outlook'a 2007. Wszystkie wiadomości się przeniosły łącznie z foldearami itp. Po konfiguracji Outlook'a z kontem pocztowym nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie to, że mail'e, które miałem zapisane w pliku *.pst z poprzedniego importu zaczęły się ściągac ponownie z serwera pocztowego. W konsekwencji spowodowało to ich zdublowanie. A było tego sporo, bo z ostatnich dwóch lat, więc możecie sobie wyobrazic, ile to trwało. :-) Żeby tego uniknąc kolejnym razem pytanie jest więc takie: Czy w Outlooku 2003/2007 jest funkcja, która spowoduje, że te same mail'e (zapisane w pliku *.pst) nie ściągną się ponownie z serwera, ulegając w ten sposób zdublowaniu? Innymi słowy czy jest w Outlook'u opcja, której użycie spowoduje, że program "zobaczy", że te mail'e zostały wcześniej ściągnięte z poprzedniego importu i nie będzie pobierał ich jeszcze raz? PS. Opcja "Pozostaw kopie na serwerze" musi zostać włączona gdyż korzystam z poczty przez outlooka i www. Także czekam na inne rady. Z góry dziękuję za POMOC Pozdrawiam Bambo :)

Odpowiedzi: 1

Miewałem podobne sytuacje kilka razy..... Nie ma takiej opcji, o której piszesz. Wygląda na to, że powiązania "mail na serwerze - mail pobrany" albo nie są zapisywane w pliku .pst, albo po reinstalacji Outlook nie potrafi ich odtworzyć. Ale w moim przypadku sprawa była prosta. Wszystkie maile-duble po ściągnięciu miały status "nieprzeczytany". Ograniczyłem listę do tylko nieprzeczytanych -> DEL :)
sparky
Dodano
04.12.2010 13:45:50
bamboleo
Dodano:
03.12.2010 12:12:16
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1