Polskie literki w win 7

Sprawa taka: Win 7 en-US + spolszczenie (z MS) = brak obsługi literek PL tj: ą, ć.....itd. Gdy otwieram plik, z jakimś tam tekstem, to nie ma polskich znaków. Zamiast [b]ą[/b] jest taka mała 1 "u góry", zamiast [b]ź[/b] jest takie Y z dwoma kreseczkami na górze, no i tak dalej. Gdy ręcznie zmieniam te znaki na ą, ć itd, to wpisuje je i ok. Ale nie jest to zbyt wygodne. Szczególnie przy długim tekście. Chodzi chyba o kodowanie. W ustawieniach regionalnych jest ustawiony j. polski, klawiatura PL programisty, no i reszta też. Czy da się ustawić: notatnik, wordpad i nie wiem co jeszcze, żeby domyślnie uruchamiały się w "trybie" unicode? Miałem tak kilka razy i niezbyt mi się to podoba, więc dobrze byłoby wiedzieć jak to ugryźć. Może cały system gdzieś się da w rejestrze ustawić, żeby był na kodowaniu: UTF-8, albo ISO-8859-2 lub CP1250?

Odpowiedzi: 1

A podczas instalacji jaki jezyk podales ? Ja mialem podobny problem jak podczas instalacji podalem EN zamiast Polski Programisty ;] Pozniej instalujac spolszczenie (i teo od MS i te od Scoobiego) nie mialem polskich znakow. Niestety pomogla dopiero reinstalka
Ukey
Dodano
14.08.2009 00:44:28
ziopl
Dodano:
12.08.2009 05:47:07
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1