Połączenie XP i Vista udostępnienie Internetu

Witam, może to nie jest zbyt dobry sposób na poznanie się i w ogóle bo to mój pierwszy post, ale po prostu wymiękam przejrzałem cały dział wszystkie 211 stron tego działu. Tematy w nim zamieszczone w mniejszej lub większej kwestii mnie interesowały jednakowoż żaden z nich mi nie pomógł. Problem polega na tym: Jak połączyć system operacyjny XP (stacjonarny) z Vistą (laptop) z tego co czytałem da się. Jednakowoż nie mogę za żadne skarby tego zrobić. Internet sieciowy Neostrady podłączony poprawnie zainstalowany z płyty na XP. I jest problem jak skonfigurować poprawnie sieć aby: a) W sieci były udostępnione wszystkie zasoby które udostępnione i można było w nie wchodzić bez problemów b) Tak aby na laptopie Viście był internet Widziałem temat przyklejony i w żaden sposób mi nie pomógł. Jeśli to możliwe prosił bym o nie odsyłanie do innych części forum tylko po ludzku wytłumaczenie co i jak. Zaznaczam iż nie mam dostępu do tych komputerów ponieważ ma je moja dziewczyna (w sensie, że nie stały). Najważniejszy jest tu właśnie internet co do zasobów to można na to przymknąć oko chodziarz zapewne jak zadziała internet to i wszystko w tedy będzie pięknie działać bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi: 2

Wielkie dzięki po wielu próbach w końcu się udło. Wszystko działa jak w zegarku wielkie dzięki :mryellow:
Rejwen
Dodano
05.02.2009 10:09:22
Da się na pewno bo ja tak mam. Pytanie czy chcesz je połączyć Wi-Fi czy kablem? Jeżeli kablem to musisz mieć crossowany kabel (odpowiednio odwrócone kabelki na jednej wtyczce w stosunku do drugiej, w necie na bank coś znajdziesz), chyba że korzystasz z routera, switcha itp. Dla kabla ja to robię w ten sposób i przynajmniej u mnie działa: - połącz komputery kablem, powinno się coś dziać z kartami sieciowymi (migać, w systemie powinno wskazywać połączenie z siecią) - na desktopie ustaw sobie ip dla sieciówki 192.168.1.1, maska podsieci ta która Ci wskoczy po kliknięciu na pole - na laptopie ustaw ip karty 192.168.1.2, maska standardowo, brama domyślna: 192.168.1.1, serwery DNS (możesz ustawić inne): np. 194.204.159.1, 194.204.152.34 - kliknij PPM na ikonce Twoje połączenia internetowego w Połączeniach sieciowych i daj Udostępnij, podobnie z drukarką (jeżeli chcesz) - resety na obydwóch komputerach i powinno chodzić W Viście musisz ustawić odpowiednie prawa odnośnie sieci w tym centrum sieci i udostępniania (mam Vistę US więc coś w tym rodzaju). Co do wi-fi musisz mieć w obydwóch komputerach karty sieciowe wi-fi lub switcha bądź router. Jak masz switcha to ustaw go, połącz się, udostępnij internet na desktopie i powinno iść. Jak masz router to ustaw router, połącz się i tyle. Jeżeli masz 2 karty wi-fi: - na desktopie w ustawieniach karty dodaj nową sieć, ssid (nazwa) wymyśl sobie, typ sieci daj ad-hoc, w uwierzytelnianiu daj udostępnione, szyfrowanie WEP, wymyśl jakiś 13-to znakowy klucz, ustaw sieć jako domyślną żeby się automatycznie łączył - ustaw adresy ip i DNS tak samo jak opisałem dla kart kablowych - kliknij PPM na ikonce Twoje połączenia internetowego w Połączeniach sieciowych i daj Udostępnij, podobnie z drukarką (jeżeli chcesz) - na laptopie wyszukaj sieć, połącz się, wprowadź klucz taki sam jaki wymyśliłeś na desktopie i powinno iść Uzupełniajcie jak są gdzieś luki.
emil0076
Dodano
31.01.2009 20:46:04
  • XanTyp 01.02.2009 06:55:16

    [quote=emil0076]Uzupełniajcie jak są gdzieś luki.[/quote]Póki co, wyczerpałeś chyba temat, bo [b]emil0076[/b] nie podał sposobu łączenia kompów.

Rejwen
Dodano:
28.01.2009 21:03:10
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1