Połączenie nie do końca?

[url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=619358#619358][b]Pytanie 2[/b][/url] Witam, Otóż próbowałem połączyć ze sobą dwa komputery w celu przesłania plików. Czytałem w sieci poradniki no i w miarę możliwości "prawie" wszystko się udało. Nieco faktów 1. Komputer stacjonarny: IP: 192.168.0.2 MASKA: 255.255.255.0 2. Laptop IP: 192.168.0.3 MASKA: 255.255.255.0 Komputery są de facto w jednej grupie roboczej, tj Mshome. Sprawa wygląda tak, że wchodząc w Moje miejsca sieciowe > cała sieć >mshome: widnieją na każdym z komputerów oba komputery, czyli teoretycznie się widzą. [b]Oczywście jeżeli próbuję się dostać klikając 2 razy lewym na przeciwny komputer jest brak dostępu...[/b] Sprawdzałem pingiem, i jest też niby okej bo nie są tracone żadne pakiety, new view- widzą się. Kolejna sprawa Laptop widzi udostępnione foldery przez siebie oraz prze komputer stacjonarny. Jest jedno ale: mogę otwierać tylko te foldery które są tworzone automatycznie i jeżeli są zamieszczone w nich pliki to normalnie można je przeglądać itd, [b]inne foldery udostępniane z właściwości wywalają błąd brak dostępu[/b]... Jeżeli chodzi komputer stacjonarny to widzi tylko swoje udziały, a to co udostępnione z laptopa nie widać. Pozdrawiam, Bny.

Odpowiedzi: 3

[b]Pytanie 2.[/b] Otóż chciałem postawić sobie serwer do gry. W routerze wpisałem sobie ip zewnętrzne jakie mam wraz z resztą danych bramy, dns'y itd. Okej, router zmienił sobie ustawienia, de facto przy spr ip było ok to jak wpisane w routerze. Pytanie teraz co zrobić, żeby móc postawić serwer, bo komputery pobierają automatycznie adresy wewnętrzne z routera i jak próbowałem postawić serwer w grze, owszem widoczny był na zewnątrz, ale nie było możliwości zalogowania się do niego. Pozdrawiam, Bny.
bny
Dodano
22.02.2010 10:50:04
Mhm to na pewno pomogło, ale problem stanowiło co innego. Konkretnie fakt zabezpieczeń, tj. że gość nie mógł logować się do laptopa, po usunięciu gościa z danej listy i zamapowaniu foldery jako dysku wszystko jest już okej, dzięki za pomoc.
bny
Dodano
21.02.2010 23:31:59
Zrób użytek z mapowania dysków/folderów. Miałem podobnie. Mapowanie rozwiązało wszelkie sprawy.
XanTyp
Dodano
21.02.2010 16:27:11
bny
Dodano:
20.02.2010 23:17:45
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1