Połączenie internetu kablowego z routerem tp-link

Witam. Już od tygodnia męczę się z tym i szczerze mam tego dość. Dlatego postanowiłem stworzyć temat tutaj. Sprawa wygląda następująco: Mam internet z kablówki vectra poprzez modem i do karty sieciowej w kompie. Smiga super. Postanowiłem zakupic router tp link model TL-WR 543 G i także kartę wifi na usb do komputera - poprostu nie chcę ciągnąć kabli przez przedpokój . Chcę by router stał w innym pokoju i żeby net chodził bez przewodowo. Pytanie brzmi jak tego dokonać - robiłem juz dosłownie wszystko-google , fora i nic.... ręce mi opadły. Zrobiłem tak: podłączyłem modem stary do routera do portu WAN a następnie router za pomocą rj45 do sieciowki w kompie. połączyłem się ze stronę 19...... ( jak było w instrukcji) i konfigurowałem router. i nic. CO dalej?? kiedy mogę odłączyc ten rj45 od sieciowki i korzystac z bezprzewodowego??dodam , że wczesniej zainstalowałem tą kartę wifi i w dolnym prawym rogu ekranu widnieje komputerek ale niestety jest przekreślony oraz wskaźnik poziomu zasięgu ale jest szary więc sądzę że nadal komp nie widzi routera bezprzewodowo..... jak mam to zrobic co robię źle??? poprostu mam już dość....

Odpowiedzi: 4

Pytanie pomocnicze za miliard punktów: czy ty w ogóle skonfigurowałeś sieć bezprzewodową ? Jeśli tak - to połączenie Wi-Fi powinno działać (pomiędzy komputerem a AP) - a z tego co piszesz wynika że jednak nie skonfigurowałeś połączenia Wi-Fi.
Veers
Dodano
13.07.2010 00:16:36
Nie masz tam żadnej aplikacji typu setup.exe na płycie od routera?? Ale skoro nie zainstalowałeś więc musisz mieć coś poblokowane w ustawieniach. Przejrzyj opcje w sofcie. Powinieneś mieć profil (po stronie karty wifi) o określonych preferencjach, na podstawie którego nastąpi skonfigurowanie połączenia. Przykładowy manual powinien być dołączony w pdfie.
XanTyp
Dodano
12.07.2010 16:56:32
co kryje się pod stwierdzeniem oprogramowanie od rutera?? na płytce dołączonej nie ma żadnego oprogramowania tylko sucha instrukcja.....
piotrekrsl
Dodano
12.07.2010 15:54:16
Podejrzewam, że gryzą Ci się oprogramowania od karty i routera. Oba programy chcą zarządzać połączeniem. Musisz coś wybrać i tego się trzymać.
XanTyp
Dodano
12.07.2010 15:28:36
piotrekrsl
Dodano:
12.07.2010 14:51:20
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1