połaczenie ad hoc miedzy vsita a xp

Witam, wiem że ten temat się dość często pojawiał, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem. Chodzi o to że mam dwa lapki, jeden z vista, drugi z xp. Chcę się połączyć vista z xp za pomocą ad hoc, więc wchodzę w viscie w ,,połącz z'', i robię sieć ad hoc o nazwie ,,X''. Następnie w lapku z xp kartą wi-fi wyszukuję tą sieć, i się z nią łącze pobierając adres IP zaczynający się na 169 ... . I teraz rodzi się problem: (z góry uprzedzam że nie jestem wielkim znawcą systemów operacyjnych) jak udostępniać pliki i foldery w jednym lapku na drugi i to samo w drugą stronę? Co więcej, na lapku z vista mam modem który się łączy bezprzewodowo z internetem, ale gdy ustanowię już wyżej wspomniane połączenie ad hoc, na lapku z xp internet nie dzilała, nawet jak ustawię w viscie w połączeniu internetowy że ma udostępniać innym komputerom dostęp do internetu. Jak to zrobić żeby na obu lapkach był net w takiej sytuacji? serdeczne Bóg zapłać dla tego kto mi pomoże ;) .

Odpowiedzi: 3

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale w Viście, jeśli wejdziesz w Network And Sharing Center -> Connection:View Status -> Proporties i masz zakładkę Sharing. może to coś pomoże....przynajmniej mi to pomogło już nie raz, na lapku mam Vistę, a na drugim jest XP i działa.... niby pisałeś, że to robiłeś, ale może nie tak jak trzeba...może jakiś Firewall jeszcze przeszkadza...czasem sam się dziwię, w jakich przypadkach trzeba go wyłączać, czy zmienić ustawienia, żeby chodziło...może jeszcze jest niezgodność pomiędzy typami TCP/IP...może jeszcze DNS... takie tylko sugestie ;]
ry5i3kszczur
Dodano
08.02.2009 20:57:46
Kabelek pewnie by i pomógł ale zależy mi na bezprzewodowym połączeniu, ponieważ jest dużo wygodniejsze i nie trzeba podpinać nowych kabli których i tak jest dużo, oraz chciałbym żeby ewentualnie inne lapki które znajdują się w pobliżu mogły sie od razu łączyć z netem za pomocą tej sieci ad-hoc. z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie :)
szarpul
Dodano
08.02.2009 11:22:40
A co powiesz na kabelek sieciowy wpięty między laptopy na czas, kiedy chcesz coś pomiędzy nimi przesyłać? Zyskujesz łącze z internetem i łącze pomiędzy nimi.
XanTyp
Dodano
07.02.2009 18:24:29
szarpul
Dodano:
07.02.2009 17:54:46
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1