połączenie 2 laptopów bezprzewodowo routerem

Witam Mam kilka pytań odnośnie połączenia 2 laptopów bezprzewodowo routerem Czy mógłbym prosić o krótki opis zasady działania takiej sieci, chodzi mi głównie o klucze wep żeby dostęp miały tylko te 2 laptopy : Czy da się ustawić w routerze aby 2 laptopy pobierały klucz wep automatycznie? ( po adresie mac kart z laptopów lub inaczej ) Co trzeba ustawić w routerze aby oba komputery działały niezależnie? czy dobrze rozumie że operator dostarcza internet, a w domu ja sam ustalam te klucze i muszę je wpisać do routera? Czy lepiej jest automatyczne przydzielanie adresów czy w takim przypadku lepiej zdefiniować adresy ip do poszczególnego laptopa? Bardzo przepraszam jeżeli temat by się zdublował. Bardzo dziękuje za wyrozumiałość ( nie mam doświadczenia w sieciach bezprzewodowych, miałem tylko przewodowe) Z góry dziękuje za pomoc.

Odpowiedzi: 2

ok wielkie dzięki. Już rozwiałeś moje wątpliwości. Tylko jeszcze jedno pytanie : czy da sie zrobić by w tych dwóch laptopach po formatowaniu systemu nie trzeba było nic robić ? np zrobię formata i wgram stery do kart bezprzewodowych, wybiorę z dostępnych sieci tą z routera czy będzie od razu internet. Czy da się tak zrobić ?
gabrys
Dodano
22.05.2008 19:34:57
Jeśli masz router z acess pointem to ok. Zabezpieczenie wybierz WPA2-PSK i podaj swoje własne hasło, na laptopach tylko zaznaczysz żeby pamiętało hasło. Router masz podłączony do jakiegoś PC? Bo żeby konfigurować to trzeba podłączyć. Wszystko zależy od routera na 100% w googlach znajdzesz dokładną konfigurace o ile nie masz teg samego w książeczkach dołączonych. Napisałeś niby dużo niby mało takie gdybanie..
Small Mike
Dodano
22.05.2008 18:28:04
gabrys
Dodano:
22.05.2008 15:37:04
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1