Pokrojenie Win7 w vLite, może jakaś pomoc?

No właśnie...hehehe. Skroiłem sobie Win7 Ultimate x86 w vLite 1.2 final. Teraz mam parę pytań, ponieważ zawsze po instalacji czeka mnie masa ustawień i instalowania. Więc jak na windows UNATTENDED to chyba zbyt dużo. To co piszę poniżej, chciałbym, żeby w instalce już było zrobione. Ponadto ten windowsik instaluje się z pena, szybko i....no właśnie i... 1. Czy można jakoś zrobić, żebym nie musiał wyjmować pena z USB, po każdym restarcie podczas instalacji? Bo chce od nowa instalować windowsa, nie ma napisu: aby uruchomić z CD/DVD (wiem, wiem) naciśnij jakiś klawisz. 2. Po zainstalowaniu systemu, na pulpicie jest taka biała ikona, nie wiadomo od czego, w menu kontekstowym jest tylko wytnij i usuń. Daję usuń i usuwa, ale po jakimś tam krótkim czasie znów się pojawia ta ikonka. Niekiedy jak z 8x usunę to znika. ----Podczas instalacji----(moglem czegoś nie zauważyć w vLite)------ 3. Jak uniknąć okna z pytaniem o język itd ? 4. Podałem nazwę użytkownika, a i tak podczas instalacji pojawia się okno z pytaniem o nią. 5. Jak uniknąć pytanie o hasło do konta? 6. I te o ustawienia ochrony też. 7. A także o strefę czasową. (W vLite jest takie miejsce ale puste, nie ma z czego wybrać). ------Po instalacji systemu--------------------------------------- 8. Jak ukryć pasek języka? 9. Ustawić rozdzielczość na 1280x1024. 10. zasilanie - wysoka wydajność dodatkowo - zamkniecie pokrywy lapka - nic nie rób wylączenie HDD jak na zasilaczu - nigdy 11. Kosz - nie usuwaj do kosza ikona kosza - znika z pulpitu 12. Ikona Komputer - na pulpicie 13. Poczta ! - widzę, że niektórym się udaje ją uruchomić i działa. Wiem, że jest plik ukryty. Próbowalem już z visty pocztę kopiować, z WinLiveMail -proces się uruchamia - widzę go w menedżerze zadań, ale nie pojawia się program na pulpicie. 14. Nazwa partycji z OS - np: Windows7 15. Wyświetlanie w folderach. - Nazwa pliku, i tu za nią, żeby była zakładka: rozmiar. 16. Żeby po instalacji były włączone aktualizacje automatyczne. Zeby mógł sobie sprawdzić czy sa te aktualizacje, ale, żeby nie pobierał ich bez mojej zgody. 17. W Notatniku - zawijanie wierszy. I może da się sojarzyć go z konkretnym typem plików np .nfo 18. Używając Wn7Tools, dodałem do instalki Skype portable, mam ikone na pulpicie i super. Jedynie podczas uruchamiania tego programu jest problemik: pisze, że nie mam uprawnień do zapisywania w rejestrze. czy da się jakoś automatycznie dać, żeby już się uruchamiał jako administrator? 19. Wiem, że część sterowników dodam w vLite, ale są takie, które pomimo dodania, po instalacji nie są zainstalowane lub nie działaja poprawnie. chciałbym min. dodać stery: Realtek HD, Forceware, CIR (podczerwień) i czytnik palca(lini papilarnych). Jak to zrobić? 20. A może da się usunąć napis - skrót ? 21. A tu już chyba po instalacji sterów czy czegoś, czasem przy uruchamianiu kompa nie ma ikon na pulpicie, ODKRYŁEM, że widok przełacza się na pokaż gadżety pulpitu(jakoś tak), po przełaczeniu ręcznie na ikony pulpitu - ok. Może ktoś wie co to może być. No i jest parę jeszcze innych kwiatków, ale tyle na razie chyba starczy. Może i nie liczę na to, że wszystko da się zrobić, ale może chociaż część.

Odpowiedzi: 0

ziopl
Dodano:
07.10.2009 22:42:13
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0