Podzialenie lacza

Mam pewien problem. Dwa komputery sa podlaczone do jednego modemu. Jest to modem motoroli jedno wyjscie jest na usb drugie jest normalnym wyjsciem ethernet. Gdy na PC podlaczonym pod USB jest cos scigane na 2 PC podlaczonym pod ethernet internet chodzi fatalnie. Jest to lacze 2 Mbit , probowalem ustawic w progamie do scigania ograniczenie do 100kb/s co jest mniej wiecej 1/2 wartosci lacza jezeli chodzi o sciaganie jednak odpalanie stron i pingi sa fatalne mimo tego(oczywicie podczas sciagania). Co mogl bym zrobic z tym, jak podzielic to lacze zeby nie miec takich problemow.

Odpowiedzi: 4

Hmm takie rozwiazanie bylo by dobre tylko jak to wykonac?
Lucky
Dodano
11.12.2007 00:35:48
W tym wypadku mówiąc o QoS mam na mysli przydział pasma dla poszczególnych komputerów. Np po równo. I żaden emule juz nigdy nie będzie zabierał innym łącza :D
Żółty
Dodano
11.12.2007 00:31:46
Cos mi sie SLAY3R zdaje, że ten router to z QoS być powinien :) Bo to ściaganie to wygląda na jakie p2p i zapycha równo łacze ... Z drugiej strony - zastanawiam się czy jaki Netlimiter nie załatwiłby sprawy ...
Żółty
Dodano
10.12.2007 23:45:28
  • Lucky 11.12.2007 00:28:05

    [quote=Żółty]Cos mi sie SLAY3R zdaje, że ten router to z QoS być powinien :) Bo to ściaganie to wygląda na jakie p2p i zapycha równo łacze ... Z drugiej strony - zastanawiam się czy jaki Netlimiter nie załatwiłby sprawy ...[/quote] Masz racje ta siaganie to jest p2p. Dokladnie to prze emule. Czym sie rozni ruter normalny od rutera z QoS? Jezeli jest 1 pc to nie ma problemu.

[quote=Lucky]Co mogl bym zrobic z tym, jak podzielic to lacze zeby nie miec takich problemow.[/quote] Kupić jakiś niedrogi router i nim rozdzielić net. Bo to że modem ma dwa interfejsy nie koniecznie oznacza, że można używać obu na raz. Jak jest podłączony tylko jeden komputer to wszystko działa dobrze?
SLAY3R
Dodano
10.12.2007 23:36:19
Lucky
Dodano:
10.12.2007 23:22:46
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1