Podłączenie Routera drogą radiową do sieci a nastepnie komputera

Witam serdecznie :) Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, wyjaśnić czy jest taka możliwość podłączenia routera do sieci drogą radiową a następnie za pomocą usb podłączyć komputer do routera? Chciałbym mieć na tym komputerze sieć z innymi komputerami i internet. Dodam że aż tak bardzo to się nie znam na sieciach a do tego nic wiecej nie moge powiedzieć o sieci bo na razie musze poczekać na przeprowadzkę i nie wiem czy mam brać router ze sobą czy nie. Proszę o pomoc i dziękuje z góry za jakiekolwiek pomocne informacje.

Odpowiedzi: 2

[quote=lukaszlr].... czy jest taka możliwość podłączenia routera do sieci drogą radiową [/quote] Jest. [quote=lukaszlr].... a następnie za pomocą usb podłączyć komputer do routera? [/quote] Nie ma. W routerze do tego celu służą złącza LAN oraz (zazwyczaj) wbudowany przełącznik sieciowy. Co za tym idzie - nie USB jest potrzebne po stronie komputera, lecz zwykła karta sieciowa. Oczywiście możesz się uprzeć, i zakupić kartę sieciową na USB - ale to by było przegięcie IMHO. [quote=lukaszlr]Chciałbym mieć na tym komputerze sieć z innymi komputerami i internet. [/quote] A ja chciałbym mieć B&W Nautilius w salonie. Bez danych o których wspomniał już adas_r - nie pojedziemy.
Veers
Dodano
13.12.2009 12:48:53
Witam Trudno tutaj pomóc nie mając informacji o dostawcy i sprzęcie który masz w tej chwili. Są routery z wbudowanym USB ale wydaje mi się że obsługują przez USB tylko urządzenia peryferyjne typu drukarka. Co do routera jeśli będzie to router WIFI to z siecią WIFI jest możliwość połączenia w trybie "Client" lub "WISP". Możesz wtedy podłączyć nawet kompy do neta i zrobić sieć w mieszkaniu ale tylko po skrętce. Jeśli taki router WIFI zostanie ustawiony w tryb REPEATER masz możliwość połączenia się też bezprzewodowo. Ale zależny to od dostawcy internetu, informacja ta ułatwiła by sprawę w dużym stopniu. Pozdrawiam
adas_r
Dodano
13.12.2009 03:06:24
lukaszlr
Dodano:
25.10.2009 21:25:16
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1