Podłączenie netii - problem - modem-router - router wifi

Witajcie, sytuacja wygląda tak: mam umowę w netii, która dostarcza net do domu po linii telefonicznej. Mam router wifi Asus RT-N16, który chcę używać. Potrzebny więc modem ADSL. Zakupiłem więc ADSL2+ Modem Router (przewodowy) i podłączyłem go do netu, skonfigurowałem konto i po kablu się łączę z komp - wszystko na razie ok. Tylko teraz trzeba podłączyć router wifi do modemu i dać sygnał na komputer, a kabel zwinąć (bo leży po przekątnej całego mieszkania). No i zaczynają się schody. Pokazuje mi że jest konflikt IP. Poszukałem więc w necie i znalazłem poradę by ustawić modem w tryb bridge, wyłączyć serwer dhcp (tylko ustawić vin/vic - czy jak to tam) a na routerze wifi ustawic pppoe z loginem i haslo i wlaczyc dhcp. Zrobilem tak ale niestety - nie dziala. Zmarnowalem juz pol dnia dzisiaj i jestem w miejscu. Rozwinalem kabel i pisze z niego... Macie sugestie? Aha, mialo nie byc ip po wylaczeniu dhcp na modemie/routerze - a jednak po ipconfig widze ze jest ip. Juz nic nie rozumiem. Hilfe...

Odpowiedzi: 3

Raczej modem ustawić standardowo tak jak w przypadku bezpośredniego połączenia do komputera. Bezprzewodowy router będzie wtedy tylko pośrednikiem LAN>>>WLAN,
junkerp
Dodano
23.10.2010 17:49:28
ale pozostawic ten modem/router jako bridge z ustawieniami vin/vic i z wylaczonym dhcp?
tomasz_z
Dodano
23.10.2010 17:22:50
Spróbuj zresetować router bezprzewodowy by wrócił do ustawień fabrycznych.
junkerp
Dodano
23.10.2010 17:04:31
tomasz_z
Dodano:
23.10.2010 16:16:49
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1