Podłączenie laptopa do TV - Brak dźwięku.Wysłany: Nie Lut 22, 2009 13:11

Wiatm, podłączyłem laptopa Lenovo R61i do Bravia 46 W. Obraz z kabla do zwykłego monitora jest bardzo dobry! Brak jednak dźwieku. ;-( Dźwięk podłączyłem ze strony laptopa z wyjścia słuchawkowego (zielone) a w Tv dwie końcówki kabla wpiąłem w oznaczenia L i R na BOCZNEJ ŚCIANCE TV (nie na tyle), czerwona końcówke w czerwone wejście-R a czarną w białe-L. Wydaje się, że wszystko jest ok jednak dźwieku brak. Może ktoś wie co zrobić zeby działało? Może trzeba przepiąc końcówki w inne wejścia ale z tyłu Tv? [b]A może to kwestia ustawień w laptopie[/b]. Jeśli tak to prosze o pomocne informacje bo troszke juz kombinowałem i nie wiem co mogę jeszce zrobić. Z góry dziękuję Pozdrawiam Michał

Odpowiedzi: 2

Obawiam się kolego że dźwięk z laptopa podałeś na [u]wyjście[/u] audio z TV. To wyjście jest do podłączenia np.: wieży. Nie słyszałem aby była możliwość zapodania dźwięku w ten sposób na TV. Pod to wejście nie jest skojarzone żadne urządzanie wejściowe audio. Dźwięk musisz puszczać z laptopa albo tak jak Xan mówi. Jedyne urządzenie wejściowe, którym możesz zapodać dźwięk na TV jest przejściówka na eurozłącze o ile telewizor takiej kombinacji nie posiada. Na pewno kojarzysz taki kabelek z 3 końcówkami: żółta, czerwona i biała, ale wątpię aby Cię ten sposób zainteresował...
Razorek
Dodano
22.02.2009 19:05:22
Mam Sony Bravia 26" i podpinam go poprzez kartę graficzną, ale dźwięk wypuszczam z lapka na subwoofer. Inaczej chyba się nie da...?
XanTyp
Dodano
22.02.2009 16:38:53
michau7
Dodano:
22.02.2009 15:56:32
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1