Podłączenie kilku komputerów

Witam! Z góry przepraszam, jeżeli podobny temat już był, lecz potrzebuję pomocy w moim konkretnym przypadku. Wraz z przyjaciółką chcemy po przesyłać sobie pliki z komputerów. Posiadam router, do którego nie jest już podłączony internet, ponieważ mamy bezprzewodowe z Play. Czy istnieje możliwość podłączenia obu komputerów do routera bezprzewodowo(Wi-Fi) aby przesłać pliki z jakąś rozsądna szybkością? Jest to bardzo dużo zdjęć. 1) Laptop Toshiba Satelite L350D-11J, System Windows 7 2) Toshiba podobny model , System Windows Vista 3) Router Asus WL-530g V2 Przyjaciółka nie może podłączyć kablem, ponieważ ma skonfigurowana kartę pod internet z akademika. Z góry dziękuję i pozdrawiam Atako

Odpowiedzi: 5

Dziękuję bardzo za pomoc. Spróbuję sobie poradzić :)
Atako
Dodano
31.03.2010 19:13:39
Będzie - o ile odpowiednio skonfigurujesz kartę sieciową u siebie. (odpowiednio: czyli uwzględniając tajemnicze ustawienie koleżanki "pod sieć w akademiku")
Veers
Dodano
31.03.2010 18:12:45
A Jeżeli mam zwykłą skrętkę taką, którą dostałem przy routerze można podłączyć oba laptopy wkładając jeden koniec skrętki do karty sieciowej jednego laptopa i drugi do drugiego? Bedzie tak działać?
Atako
Dodano
31.03.2010 17:53:00
Połączenie bezprzewodowe nigdy nie będzie tak samo szybkie jak przewodowe. Ale jak się uprzeć - to można też zestawić połączenie w [url=http://toin.pl/index.php/2009/03/01/2-laptopy-przez-wifi-vista/]trybie ad hoc[/url].
Veers
Dodano
31.03.2010 17:39:04
Możecie odpuścić sobie połączenie przez router a pliki udostępniać poprzez hosty w internecie (albo zwykłe pamięci masowe typu pendrive), bo nie jestem pewien, czy da się wykonać dwie konfiguracje połączenia internetowego na jednej karcie sieciowej - działające jednocześnie.
XanTyp
Dodano
31.03.2010 17:24:05
Atako
Dodano:
31.03.2010 16:35:05
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1