Podłaczenie do bazy danych SQL

Witam Jestem początkujacym programistą w Visual Studio 2005. Mam problem przy podłączeniu się do bazy danych w języku C#. SqlConnection conn = new SqlConnection(); conn.ConnectionString = "Data Source=[b]PERSSONAL\SQLEXPRESS[/b];Initial Catalog=Sklep;Integrated Security=True"; SqlCommand objSqlCommand = new SqlCommand(); objSqlCommand.Connection = conn; objSqlCommand.CommandType = CommandType.Text; objSqlCommand.CommandText = "SELECT count(*) as ilosc FROM Categories"; Chodzi dokładnie o tekst wyboldowany PERSSONAL\SQLEXPRESS. Tak nazywa się mój server SQL. Niestety program w momencie kompilacji wyświetla mi błąd „Nieznana sekwencja specjalna”. Dokładnie mówiąc podkreślenie jest na literze „S”. Domyślam się, że chodzi o „\”. Teraz nie wiem, czy nazwa serwera nie może składać się z dwóch członów ? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuję Piotr

Odpowiedzi: 3

nie ta bazka:) zamiast CheeseTest, oczywiscie AdventureWorks connectionString = "Data Source=WF141\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=AdventureWorks;Integrated Security=True"
jenes
Dodano
30.04.2008 17:53:29
odpowiedni connectionString znajduje sie we wlasciwosciach polaczenia, wystarczy skopiowac, reszta bez zmian u mnie byl to : connectionString = "Data Source=WF141\\sqlexpress;Initial Catalog=AdventureWorks;Integrated Security=True"
jenes
Dodano
30.04.2008 17:51:35
ja probowalem tak: moj serwer: wf141\sqlexpress baza danych: AdventureWorks static string connectionString = "server=wf141\\sqlexpress;Database=AdventureWorks;Data Source=(local);Integrated Security=SSPI;"; static SqlConnection cn = new SqlConnection(connectionString); static string sCommand = "SELECT ContactID FROM Contact"; static SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(sCommand, cn); niestety tez nie dziala
jenes
Dodano
30.04.2008 15:00:18
piotrekii
Dodano:
21.04.2008 18:54:00
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1