Podłączanie kilku dysków

Witam Na początku chcę powiedzieć że dużo szukałem w googlach i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i prawdopodobnie odpowiedź na nie znam ale potrzebuje porady i opinii fachowców. Mam 2 dyski SEAGATE 80GB i firmy ST z jakimiś cyferkami . oczywiście posiadam jedną zworkę bo w 1 nie było zworki. Na początku nie chciały mi działać 2 naraz więc odpuściłem ale jak zmieniłem bebechy kompa to się odwidziało mi i spróbowałem. podpiąłem oba dyski oba mi od razu widział i zrobiłem 250GB na master i 80Gb na slave ale nie pamiętam jak ta zworka była na 80GB. Popracował mi komputer z 4 miechy i ciągle mi blue screen z błędem wyskakiwał (a nie dodałem ma XP oryginał aktualizacje te sprawy) pamięć fizyczna już nie pamiętam 3 razy błąd wyskoczył po czym już chciałem dysk wypinać jak włączył się komp normalnie ale bez 80GB i dostałem info od XP że został naprawiony poważny błąd i system zapisał cały raport. ok nie wysyłaj jak to zwykle bywa. teraz jak były podpięte 2 dyski tylko 1 widzi. a żeby było śmieszniej jak wchodzę w BIOS to tylko to 250GB widzi. jak odłączam 250GB to widzi 80GB ale niepełny tzn. widział dysk o pojemności 60GB a nie 80 jak powinien. A kiedy wyjąłem w ogóle zworkę to też nie widział dysku 80GB Wniosek mój taki że tamten dysk 80GB już trochę jest stary jest ze mną od początku z pierwszego kompa czyli jakieś 3-4 lata.. trochę szkoda mi go więc go ciągle mam. Poradźcie mi co wy uważacie? jak mogę sprawę rozwiązać?

Odpowiedzi: 5

:-({|= zamykać, cyc opada
Faker
Dodano
18.10.2011 02:15:04
ok thx za odpowiedź.. i w sumie tego oczekiwałem:)
poohateq
Dodano
14.10.2011 21:00:12
Dwa dyski i jedna zworka? Przecież chyba nietrudno wpaść na to, że brak zworki może być przyczyną problemu. Przede wszystkim, musisz skombinować drugą zworkę. Jeżeli zarówno płyta główna, jak i dyski są całkowicie sprawne, powinny one działać poprawnie po podłączeniu w następujący sposób: - w pierwszym dysku ustawiasz zworkę na Master - w drugim dysku ustawiasz zworkę na Slave - podłączasz dyski do płyty głównej taśmą IDE; podłączasz zasilanie dysków Jeżeli system mimo wszystko nie widzi dwóch dysków, oznacza to jedno - niesprawność sprzętu.
BlaSOFT
Dodano
13.10.2011 22:09:46
niby tak ale jednak jeżeli bardzo się uprzeć to jak to zrobić? aby tańczyło i grało?
poohateq
Dodano
13.10.2011 16:51:30
Moim zdaniem, szkoda czasu i nerwów, żeby próbować koniecznie zrobić użytek z jakiegoś stareńkiego dysku 80 GB. Przecież dzisiaj za niecałe 200 zł kupisz np. Samsunga F3 750 GB, a za nieco ponad 200 zł dostaniesz 1 TB. Jeżeli Twoja płyta główna nie obsługuje SATA, za ok. 25 zł na Allegro kupisz kontroler SATA na PCI (co prawda będzie to tylko SATA I, ale i tak lepsze to niż IDE).
BlaSOFT
Dodano
13.10.2011 01:41:23
poohateq
Dodano:
12.10.2011 12:09:22
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1