Pływający ekran po wymianie karty graf.

[b]Witam. Mam problem.[/b] Zakupiłem właśnie nowa kartę graficzną. Co zauważyłem? Odkąd ją mam na ekranie od czasu do czasu (i bardzo często po wyjściu z jakiejś aplikacji do Windowsa) pojawiają się drgania na ekranie. Przechodzące drgania z góry na dół. Co mam zrobić? Znacie się na tym? Może zmienić częstotliwość czy coś? [b]Słucham waszych rad.[/b] Dodatm, że po wyjściu z np. jakiejś gry - wszystko wygląda na lekko rozmywte (to co widzę w systemie). Sprawdziłem tez coś. Zrobiłem screeny i nagrałem filmik spod systemu gdy obraz pływał. Potem gdy przestał (aby przestał musze zmienić rozdzielczość znowu) obejrzałem i filmik i screeny. Wszystko w porządku, zatem monitor by robił problemy? Ma odświeżanie 60 Hrz, takie samo mam ustawione w systemie jak i np. w grach komputerowych. Więc czemu się coś gryzie ze sobą? Na poprzedniej karcie graf. było wszystko OKEJ. Specyfikacja komputera (może się przydać): Core 2 Quad 6600 4096MB RAM Stara karta: GeForce 8600GT 1GB (było wszystko w porządku) Nowa karta (obecna): GeForce 9800 GT 512MB (mam pływający obraz)

Odpowiedzi: 4

Na zdrowie :)
XanTyp
Dodano
24.08.2009 00:26:43
Działa, działa - [b]dziękuję[/b]. Bez szukania faz monitora.
BUNCH
Dodano
23.08.2009 18:35:39
Wszelkie opcje zmiany rozdzielczości i częstotliwości znajdziesz w opcjach karty graficznej. Sprawy fazy itd w opcjach monitora.
XanTyp
Dodano
23.08.2009 12:08:24
Sugeruję wejście w menu monitora i poszukanie sterowania przesunięcia fazy. Pobaw się tym i powinieneś znaleźć właściwy zakres. Miałem podobnie u siebie i ta regulacja mi pomogła. A co do Herców... czemu masz tylko 60Hz? Daj wyższą, to ci się poprawi jakość obrazu i nie będziesz ryzykował szybszym zmęczeniem oczu. Jeśli ta rozdzielczość jest bez możliwości zmiany częstotliwości, zmniejsz/zwiększ ją i daj na 75Hz. Nie pożałujesz. Przykładowo: mam panoramę LG 22", i maksymalną rozdzielczość 1680x1050, ale z jedną częstotliwością 60Hz. Zmniejszyłem sobie do 1440x900, ale zyskałem możliwość wyboru częstotliwości w zakresie od 60 do 75Hz (wybrałem najwyższą). I tak jest o niebo lepiej :)
XanTyp
Dodano
23.08.2009 02:25:35
  • BUNCH 23.08.2009 02:45:49

    [b]XanTyp[/b], Nie mogę, nie umiem. Nie wiem jak można zmienić częstotliwośc mojego monitora. Jest tylko w jego opcjach napisane:[b] 1280x1024 64.0 kHz 60Hz PP[/b] [quote]A co do Herców... czemu masz tylko 60Hz? Daj wyższą, to ci się poprawi jakość obrazu i nie będziesz ryzykował szybszym zmęczeniem oczu.[/quote] [size=1]Nie wiem jak na monitorze mogę to zmienić. Ale gdy zmienię w systemie z 60 na 70 to wnet wyskakuje czarny pasek z prawej strony a wszystko inne traci na jakości. Po prostu ekran przesuwa się o jakieś 3 centymetry w lewo. Gdy ustawię 72 to wtedy jest już niby lepiej (ładniejszy wygląd, nie ma smug) ale i tak obraz jest przesunięty. Do góry i w prawo.[/size] To powyższe już nie jest aktualne. Głupi jestem. Oczywiście, że wystarczyło włączyć "Auto Adjustment", automatyczne ustawienie obrazu i ekran się sam, ładnie, idealnie dopasował. A i po tym zabiegu to co wyświetla się w wywołanym menu monitora jest już inne, teraz mam tam napisane: [b]76.8kHz 72Hz NP[/b]. [quote]Przykładowo: mam panoramę LG 22", i maksymalną rozdzielczość 1680x1050, ale z jedną częstotliwością 60Hz. Zmniejszyłem sobie do 1440x900, ale zyskałem możliwość wyboru częstotliwości w zakresie od 60 do 75Hz (wybrałem najwyższą).[/quote] ^, nie nie. To już nie jest potrzebne bo miałem możliwośc wyboru trzech (60, 70 i 72) przy rozdzielczości: 1280x1024. [b]Sprawdzę jak sprawa wygląda teraz. I dam znać.[/b] [color=brown][b]Edit01[/b]: [/color]Hmmm, sprawdziłem. Nie stało się tak jak poprzednio. Wygląda więc, że wszystko w porządku, ale nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca...

BUNCH
Dodano:
22.08.2009 00:00:05
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1