Plik wymiany

Witam. Mam takie pytanko. Zauwazylem ze Windows tworzy plik wymiany o wartosci minimum 150% fizycznej ilosci RAM–u w komputerze i maksimum 300%. Dziwi mnie to bo gdy bede mial np 1GB RAM–u to czy naprawde potrzebny jest az tak duzy plik wymiany ktory w minimalnej wartosci bedzie mial standardowo ok. 1,5 GB a w maksymalnej aź 4,5 GB? Czy np mozna to bezpiecznie zmniejszyc badz w ogole wylaczyc? Mam obecnie 384 MB RAM. Jaki plik wymiany bylby najlepszy bo to 576 MB, ktore Windows zarzucił standardowo na minimum, dla mnie jest troche zbyt duźe.

Odpowiedzi: 4

Zmienić rozmiar pliku wymiany mozesz Mój komputer (prawy przycisk) – właściwości – zawansowane – ustawienia wizualne – zaawansowane i tam zmieniasz.
muchamet
Dodano
05.02.2005 15:02:28
Tym razem ja se szybciej nabilem dziadygo :mrgreen: .
EL NINO
Dodano
27.01.2005 14:14:57
Ileź razy moźna – uruchom wszysdtko to czego zwykle uzywasz spraewdź ile pamieci jest zajętej maksymalnie i będziesz znał potrzeby – potem dopasuj rozmiar pliku do tej wartości ustawiając swapa jako stały – min = max – z jakimś marginesem dodatkowym typu 10% np.
Przejrzyj wątki w archiwum – głownie dział XP z "plikiem wymiany" czy "swapem" związane.


Update – Co się EL NINO wcinasz gdy starszy od Ciebie chce se posta nabić ? :mrgreen:
Rebe
Dodano
27.01.2005 14:11:10
O rozmiarze pliku wymiany trwaly tu na forum dosc dlugie dyskusje – wystarczy pogrzebac w archiwalnych postach. Jest wielu uzytkownikow trwajacych przy tym juz dosc starym zalozeniu, jakoby plik wymiany mial sie rownac 1,5 raza lub nawet 2,5 raza wartosci RAMu.
Moim jednak zdaniem, rozmiar ten to indywidualne podejscie jak i wymagania programow uzywanych. W wielu przypadkach mozna sie spokojnie obejsc bez zadnego pliku wymiany, lub tez ustawiajac go na minimalne wartosci, ale tez sa programy/gry, ktore go jednak potrzebuja nie wiedziec czemu.
Jak ustawic u Ciebie ? Zaloz min. i max. 128 i zobacz jak bedzie reagowal system.
EL NINO
Dodano
27.01.2005 14:10:24
gerg
Dodano:
27.01.2005 13:44:17
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1