plik "emu10k1f" nie podpisany cyfrowo [SB Live 5.1

Witam !!!

Mam kartę dźwiękową SB Live 5.1, oryginalną płytę z oprogramowaniem. Podczas instalacji systemu Server 2003 system sam instaluje odpowiednik sterownik.
Działają tylko dwa głośniki przednie i subwoofer.Aby działały wszystkie 6 głośników i aby uzyskać dźwięk przestrzenny naleźy zainstalować oprogramowanie z płyty instalacyjnej dołączonej do karty dźwiękowej.
Po zainstalowaniu oprogramowania wszystko działa mi OK, tylko w programie DXDIAG pokazuje mi komunikat źe plik "emu10k1f" nie jest podpisany cyfrowo i nie był testowany przez laboratorium Microsoft.Gdy zainstalowałem inny sterownik dostępny w folderze WINSOWS [opcja Aktualizuj sterownik], komunikat o nie podpisanym sterowniku zniknął, ale przestała działać aplikacja zainstalowana z płyty instalacyjnej [brak dźwięku przestrzennego].
Po przywróceniu sterownika pojawił się dźwięk 5.1, ale powraca problem z niepodpisanym sterownikiem.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem.
Pozdrawiam, Jerzy.

Odpowiedzi: 2

Ja mam taki problem ale z drukarka to sa wady xp nie przyjmuje wszystkich sterownikow pomocy szukaj u producenta sprzetu
CHRYSLER
Dodano
28.12.2003 21:59:11
Bo ten sterownik ma podpis cyfrowy (moźe nie ma) dla windowsa xp. A nie posiada dla wina 2003. Bynajmniej jeźeli system pracuje stabilnie i nie pojawiają się źadne słyszalne artefakty to się tym komunikatem nie przejmuj.
SLAY3R
Dodano
28.12.2003 21:58:25
jureczek
Dodano:
28.12.2003 21:55:58
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1