Płatności na CentrumXP.pl

W dniu dzisiejszym na CentrumXP.pl zostały zlikwidowane wszystkie płatności SMS za dostęp do plików. W ten sposób został odblokowany dostęp do 2400 programów i 2100 skinów do WIndows XP.

W przyszłości prawdopodobnie zostanie wprowadzona konieczność rejestracji przed pobieraniem (poprzez podanie maila).
Nasz serwer jest w stanie obsłuźyć 0,5 terabajta ruchu miesięcznie, gdyby ta granica została przekroczona, zostanie z powrotem wprowadzona konieczność wysyłania SMSa, ale tylko w niekótrych porach dnia (np od 9.00 do 20.00).

Zlikwidowanie obowiąazku płatności nie spowoduje spadku szybkości transferu. Na moim łączu jest to średnio 280 kilobajtów/sek!!!

Odpowiedzi: 20

wow!
Coś takiego chciałem zasugerować, mrsit powiedział to dobitnie.

gieras:
na jakiej zasadzie wyswietlaja sie te reklamy na wstepie ? bo raz a raz ich nie ma :D

Zazwyczaj pojawiają się tylko nowym uźytkownikom, więc jeśli wchodzisz na forum codziennie, rzadko trafisz. Są teź takie które wyświetlają się losowo (np swpomniany VS 2005).

sdz:
PS. DO KUBA: Swoja droga to swietnie zawyzasz statystyki klikniec w reklame....


Zazwyczaj za kliknięcia nie płacą, wystarczy, źe ta reklama się "odsłoni"...
Kuba
Dodano
15.07.2005 23:25:28
Nie bardzo Was rozumiem...
Utrzymanie takiego (bardzo popularnego serwisu) wymaga nakladow i to niemalych...
Dyskusja o sensownosci oplat nie ma sensu... Rozwiazanie jest proste – kazdemu oponentowi Kuby proponuje zalozyc serwis chocby bez reklam oczywiscie bez placenia :)

Zatem Panie/Panowie chcecie miec serwis:
swoj
aktualny
sensowny
popularny
szybki
itd.

nie narzekamy tylko klikamy...
mrsit
Dodano
15.07.2005 21:39:32
gieras:
na jakiej zasadzie wyswietlaja sie te reklamy na wstepie ? bo raz a raz ich nie ma :D


opieraja sie na cookie–smokie :) albo na identyfikacji IP na serwerku reklamowym lub po prostu masz szczescie ze Cie "trafilo" i oglada to co ktorys zwiedzajacy....

PS. DO KUBA: Swoja droga to swietnie zawyzasz statystyki klikniec w reklame – aby sie zalogowac musialem ja kilka razy "przesunac" co oznaczalo kliknecie i log leci... –gratulacje pomyslu.... na FF tak sie robilo ze X byl na gornej reklmae "na dole"....
Anonymous
Dodano
15.07.2005 20:11:40
na jakiej zasadzie wyswietlaja sie te reklamy na wstepie ? bo raz a raz ich nie ma :D
gieras
Dodano
15.07.2005 20:06:33
dlatego od 2 dni juź się nie wyświetla.
Kuba
Dodano
15.07.2005 13:43:11
Kuba:
gusioo:

Ja tylko napisałem, źe to trochę dziwne gdy wywala sie robal na srodek eranu. Moźna inaczej reklamowac Visual Studio (SIC). Zadne finanse mnie nie obchodzą.


Kurcze, to chyba bardzo dobrze! Jakaś standardowa reklama była by nudna! ;–)

Za pierwszym razem to moźe ona jest ciekawa ale co za duźo to nie zdrowo.
Damianos
Dodano
15.07.2005 13:29:28
Kuba:
gusioo:

Ja tylko napisałem, źe to trochę dziwne gdy wywala sie robal na srodek eranu. Moźna inaczej reklamowac Visual Studio (SIC). Zadne finanse mnie nie obchodzą.


Kurcze, to chyba bardzo dobrze! Jakaś standardowa reklama była by nudna! ;–)

Przecieź ten banner, który sie wyświetla pod opcjami (profil, faq, grupy etc.) jest IMVHO wystarczający ;)
P.S: Mam nadzieję, źe w źaden sposób Cie nie uraziłem.
Anonymous
Dodano
15.07.2005 12:43:41
Kuba:
gusioo:

Ja tylko napisałem, źe to trochę dziwne gdy wywala sie robal na srodek eranu. Moźna inaczej reklamowac Visual Studio (SIC). Zadne finanse mnie nie obchodzą.


Kurcze, to chyba bardzo dobrze! Jakaś standardowa reklama była by nudna! ;–)

Przecieź ten banner, który sie wyświetla pod opcjami (profil, faq, grupy etc.) jest IMVHO wystarczający ;)
P.S: Mam nadzieję, źe w źaden sposób Cie nie uraziłem.
Anonymous
Dodano
15.07.2005 12:43:41
gusioo:

Ja tylko napisałem, źe to trochę dziwne gdy wywala sie robal na srodek eranu. Moźna inaczej reklamowac Visual Studio (SIC). Zadne finanse mnie nie obchodzą.


Kurcze, to chyba bardzo dobrze! Jakaś standardowa reklama była by nudna! ;–)
Kuba
Dodano
15.07.2005 12:35:22
Kuba:
Gratuluje spostrzegawczości!

Dziękuje
Kuba:
Ale zmartwię cię: niektórzy wpadli na to kilkanaście miesięcy temu.

Dobrze o tym wiem.
Kuba:
Problem w tym, źe nikt z CXP nigdy nie ukrywał, źe wszystko co jest u nas, jest teź w innych portalach.

Przecieź to normalne, źe wszystko jest wszedzie dostępne.
Kuba:
Tylko, źe na CXP miałeś dostęp zawsze do wszystkich programów na raz, z jednego świetnego serwera.

www.majorgeeks.com
Kuba:
Teraz masz za darmo, nie musisz juź szukać w Gogolach jak nie chcesz, więc chyba nie ma problemu

Nigdy nie było.
Kuba:
Po za tym, jeśli zawsze brałeś programy z google, a reklamy masz zablokowane to po co bierzesz głos w dyskusji, przecieź to cię nie dotyczy.

Tak sie składa, źe w Operze Adblock jest "ułomny" wiec nie blokuj rekalm typu flash (ten wysksujący obrazek z robakiem), wiec poniekąd mnie to dotyczy.
Ja tylko napisałem, źe to trochę dziwne gdy wywala sie robal na srodek eranu. Moźna inaczej reklamowac Visual Studio (SIC). Zadne finanse mnie nie obchodzą.
Anonymous
Dodano
15.07.2005 12:21:14
brtx:
ff + adblock i po problemie... :D

gusioo:
starczy opera + adblock ;)


Zastanówcie się, jakby wyglądały największe serwisy i portale, gdyby wszyscy tak zrobili, na wstępnie musiał byś płacić za dostęp do wszystkiego. Coś co z twojej perspektywy jest fajnym "przechytrzeniem" właściciela strony, z mojej perspektywy jest juź problemem.

gusioo:
jak szukam jakiegoś programu to w google tam mam za darmo.

Gratuluje spostrzegawczości! Ale zmartwię cię: niektórzy wpadli na to kilkanaście miesięcy temu.
Problem w tym, źe nikt z CXP nigdy nie ukrywał, źe wszystko co jest u nas, jest teź w innych portalach. Tylko, źe na CXP miałeś dostęp zawsze do wszystkich programów na raz, z jednego świetnego serwera.
Teraz masz za darmo, nie musisz juź szukać w Gogolach jak nie chcesz, więc chyba nie ma problemu
Po za tym, jeśli zawsze brałeś programy z google, a reklamy masz zablokowane to po co bierzesz głos w dyskusji, przecieź to cię nie dotyczy.

Jestem przeciwny wyciąganiu spraw finansowych serwisu na światło dzienne, bo to mój, a nie wasz problem, aby ten serwis działał. Ale to nie jest fundacja charytatywna! Jeśli ktoś pisze, źe SMSy są beee, reklamy są beee, i w ogóle wszystko na czy moźna zarobić jest beee, to jest to czyste krytykanctwo, nic nie wnoszące do sprawy.
Kuba
Dodano
15.07.2005 12:09:36
Kuba:
Źle? To moźe wprowadzimy spowrotem płatność SMS?

Z całym szacunkiem Kuba – jak szukam jakiegoś programu to w google tam mam za darmo.
A i nie dąźe do źadnych kłótni.
@brtx – starczy opera + adblock ;)
Anonymous
Dodano
15.07.2005 11:46:15
gusioo:
Kuba:
Jak na razie serwis stał się deficytowy, ale docelowo będzie miał przychody z reklam na stronach. Coś za coś – nie ma płatności SMS – pojawiły się reklamy ;–)

To źle – reklama z Visual Studio i tym latającym okienkiem jest ....jąca ;)


gusioo – ff + adblock i po problemie... :D
brtx
Dodano
15.07.2005 11:45:58
Źle? To moźe wprowadzimy spowrotem płatność SMS?
Kuba
Dodano
15.07.2005 11:44:22
Kuba:
Jak na razie serwis stał się deficytowy, ale docelowo będzie miał przychody z reklam na stronach. Coś za coś – nie ma płatności SMS – pojawiły się reklamy ;–)

To źle – reklama z Visual Studio i tym latającym okienkiem jest ....jąca ;)
Anonymous
Dodano
15.07.2005 11:41:38
Jak na razie serwis stał się deficytowy, ale docelowo będzie miał przychody z reklam na stronach. Coś za coś – nie ma płatności SMS – pojawiły się reklamy ;–)
Kuba
Dodano
15.07.2005 00:27:14
to kasa skąd będzie teraz na potrzeby brana?
klonpiotr
Dodano
15.07.2005 00:12:57
To skoro nie będzie potrzebna to moźesz ją wysłać do mnie. Zaopiekuję się twoja komórką jak naleźy :mrgreen:
Damianos
Dodano
14.07.2005 23:56:17
;–) juź nie będzie potrzebna.
Kuba
Dodano
14.07.2005 22:52:13
zajefajnie, wielki dzieki a trzymałem juz komurke w reku
superjestem
Dodano
14.07.2005 22:14:42
Kuba
Dodano:
25.06.2005 20:25:41
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2