Płatne P2P

"Firma Kokopelli Networks stworzyła moduł do najpopularniejszych programów P2P słuźący do płacenia za pobrane pliki.

Narzędzie analizuje plik pobrany z sieci i porównuje go ze wzorem znajdującym się w ogólnoświatowej bazie. Następnie z serwera pobierana jest cena danego pliku i uźytkownik musi podaną kwotę wpłacić na odpowiednie konto. W przypadku braku wpłaty plik jest usuwany z twardego dysku.

Wspomniany moduł jest oczywiście bezpłatny i działa z następującymi programami: KaZaA Media Desktop, BearShare, WinMX oraz Morpheus.

Pieniądze pozyskane z "działalności" modułu będą dzielone między artystów, wytwórnie płytowe oraz sieci wymiany P2P"

zrodlo: www.webmagazyn.com

:( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Odpowiedzi: 14

Nie sądzę, źeby twórcy kazaa lite podporządkowali się płatnościom.
krecik
Dodano
01.09.2003 22:31:33
pewnie za jakiś czas jak stanie się to oficjalnym pluginem, zrobi ktoś loadera symulującego wpłatę na konto by nie kasować pliku, teź dobry pomysl :D
Elwis
Dodano
01.09.2003 21:58:40
cześć tony ,na twoim miejscu zadzwoniłbym do tpsa i zapytał :idea: o co chodzi .. no a po za tym teraz głośno się mówi o KAZAA i dla tego przestałem korzystać z tego przecudownego proga. :cry: :(
cza szukać gdzie ińdziej :wink:
a właśnie tak przy okazji ,moźe kto ś wie jak ma się sprawa do irc–a?
kristof28
Dodano
29.08.2003 23:17:11
Uffff dziekuje "The_judge" juz myslalem ze bym musial sprzedac ojca samochud zeby zaplacic za rahunek hehe (ciekawe co by mi zrobil jak bym go sprzedal :D :twisted: ).


Znalazłem teraz cos takiego http://dobreprogramy.com/

Pozdrawiam
Tony
Dodano
29.08.2003 23:15:19
poki co mozesz spac spokojnie. Korzystanie z kazy jest nieodplatne :)
The_judge
Dodano
29.08.2003 22:58:30
Przepraszam ze tak sie tu wprosze nie zbieralem wczesniej tu glosu osobiscie posiadam program P2P Kazaa Lite K++ 2.4.1 czy on tez jest pod oplata bo jak tak to ja sie zastrzele jak tatusiek zobaczy rahunek na 1000zł?!

Pozdrawiam
Tony
Dodano
29.08.2003 22:12:47
The_judge:
Z reszta wcale sie nie dziwie artystom i wytworniom fonograficznym ze walcza z P2P. Gdybym sam tworzyl muzyke i widzial jak ludzie za darmo sciagaja moja prace to by mnie tez krew zalewala :)

Teź się nie dziwię artystom, ale to nie oni robią cały szum wokół P2P, tylko wytwórnie fonograficzne (które faktycznie zgarniają więcej kasy niź artyśi).
krecik
Dodano
27.08.2003 22:14:52
z cd–r nie, ale jak masz cd–rw + grzejnik, to co innego. Oczywiście, moźna teź pobawić się w firewale :D
Lezio111
Dodano
26.08.2003 15:12:56
[quote="damipl"]"Firma Kokopelli Networks stworzyła moduł do najpopularniejszych programów P2P słuźący do płacenia za pobrane pliki.

Narzędzie analizuje plik pobrany z sieci i porównuje go ze wzorem znajdującym się w ogólnoświatowej bazie. Następnie z serwera pobierana jest cena danego pliku i uźytkownik musi podaną kwotę wpłacić na odpowiednie konto. W przypadku braku wpłaty plik jest usuwany z twardego dysku. –HEH CIEKAWE JAK USUNIĘTY ZOSTANIE Z CD–R LUB CD–RW .nie przejmuj sie .dobrze źe nie trzeba odsetek płacic.za niezapłacenie za pliki .
pozdrawiam
kristof28
Dodano
26.08.2003 00:53:54
SLAY3R:
A ja na to: nie będę płacił 60 zeta za oryginalną płytę na której jest tylko jeden utwór który mi się podoba.
Wytwórnie powinne zrobić coś takiego: strona na której np. za pomocą wysłania sms–a kupowało by się np. jedną piosenkę i ściągało ją do komputera. Byłoby lepiej bo masz co chcesz, taniej – brak kosztów tłoczenia, dystrybucji itp.


Tak masz rację, większości ludzi po prostu nie stać na kupowanie oryginalnych płyt czy gier. Alternatywnym rozwiązaniem moźe być teź obniźenie cen.
kirdian
Dodano
23.08.2003 18:56:46
Alternatywą jest NTFS, i zakaz kasowania plików dla wszyscy :P . A tak powaźnie, to i tak ludzie znajdą inne sposoby na to :)
Lezio111
Dodano
23.08.2003 14:16:45
A ja na to: nie będę płacił 60 zeta za oryginalną płytę na której jest tylko jeden utwór który mi się podoba.
Wytwórnie powinne zrobić coś takiego: strona na której np. za pomocą wysłania sms–a kupowało by się np. jedną piosenkę i ściągało ją do komputera. Byłoby lepiej bo masz co chcesz, taniej – brak kosztów tłoczenia, dystrybucji itp.
SLAY3R
Dodano
23.08.2003 13:46:18
jest jeszcze jedno wyjscie – nie uzywac programow P2P :mrgreen:

jezeli umie sie szukac to o wiele wiecej ciekawych rzeczy jest po prostu na stronach (http) i serverach ftp...

Z reszta wcale sie nie dziwie artystom i wytworniom fonograficznym ze walcza z P2P. Gdybym sam tworzyl muzyke i widzial jak ludzie za darmo sciagaja moja prace to by mnie tez krew zalewala :)
The_judge
Dodano
23.08.2003 12:55:24
Pozostaje nam tylko eMule :D
kirdian
Dodano
23.08.2003 11:49:35
damipl
Dodano:
23.08.2003 10:15:37
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1