Piractwo – jakie jest wasze zdanie

Hej all mam pytanie tzn chciałbym was zapytac co myslicie o tym zeby nasz rzad wydał ustawe zeby filmy i mp3 były legalne :)) duzo bym chciał co ale ja mysle o tym ze powinno byc tak wszystkie filmy powinny byc legalne ale pod warunkiem ze przejda przez okres kiedy sa dochodowe bo np nikt nie przyjdzie do nas z pretensjami ze mamy film Maska ale jakby ktos miał Return of the king to juz by był problem. Wiec co o tym myslicie zeby zrobic ustawe która bewdzie chronic nowosci ale gdy juz okres tantiem i zyskownosci straci to byłby za free ???

Odpowiedzi: 9

neo340:
jesteś pewien?? mam takie płyty np Janis Joplin, Deep Purple, Jimmi Hendrix i właśnie stonsów, kosztowały coś koło dychy, nie są to napewno covery, śpiewane przez kogoś innego, tylko orginalne nagrania. :roll: :roll: czemu takie tanie??


W takim razie ktoś odkupił od tych zespołów prawa do konkretnych tytułów. I dlatego moga być sprzedawane po takich cenach. Co do 75 lat to jestem na 99% pewien.
Pawek
Dodano
10.01.2004 13:38:23
Pewnie promocja.
theboss78
Dodano
10.01.2004 00:45:40
jesteś pewien?? mam takie płyty np Janis Joplin, Deep Purple, Jimmi Hendrix i właśnie stonsów, kosztowały coś koło dychy, nie są to napewno covery, śpiewane przez kogoś innego, tylko orginalne nagrania. :roll: :roll: czemu takie tanie??
neo340
Dodano
10.01.2004 00:36:53
neo340:
odnośnie mp3 to istenieje coś takiego, jeźeli utwór ma minimum 25 lat, to moźesz go sam wydać na cd i nie musisz płacić praw autorskich, dlatego np roling stones czy the beatles są tkie tanie płyty po marketach :D


Zaleźy w jakim kraju i czy ktoś przypadkiem nie odkupił praw autorskich do pewnych utworów. Przewaźnie jest tak, źe tworzone są remake'i spiewane przez kogoś innego i sprzedawane właśnie w hipermarketach (wtedy na pudłeku jest napisane – utwory w nowych aranźacjach). Czasami na tyle podobne do oryginałum, źe moźna się pomylic :P

Poza tym w USA czas ochrony wynosi 75 lat.
Pawek
Dodano
10.01.2004 00:20:47
odnośnie mp3 to istenieje coś takiego, jeźeli utwór ma minimum 25 lat, to moźesz go sam wydać na cd i nie musisz płacić praw autorskich, dlatego np roling stones czy the beatles są tkie tanie płyty po marketach :D
neo340
Dodano
10.01.2004 00:15:05
a mnie sie wydaje ze maja szanse tylko nie mozna chciec za wiele od razu – poza tym jak sie czegos bardzo chce to mozna to osiagnac poza tym ja np zgodziłbym sie na jakis procent przy zakupie hdd lub pły cd–r cd–rw na rzecz gwiazd aby nie zubozeli do naszego poziomu w zamian za to aby to co w sieci było free a jak im zalezy na tym aby sie do niej nie dostało niech tego lepiej strzega :))
Activity_
Dodano
09.01.2004 23:17:17
Marzenia... Ogólnie Wasze pomysły nie mają szans na realizację (wiekszosc z nich). Powiem szczerze, źe niestety nie mają. 8)
Pawek
Dodano
09.01.2004 20:27:07
ach ci biedni artysci te ich ubogie chałupki nedzne samochody i wogóle............i to wszystko przez tych wstretnych piratów
P.S nie jest to pochwała piratów tylko dośc mam juź narzekania tych naszych "biednych" gwiazd jak to oni są okradani i gdyby nie to to oni by cho cho
e nie chce mi sie a ni słuchać ani gadać na te tematy
Xior
Dodano
09.01.2004 20:00:41
Całkiem dobry pomysł, tylko kto się na to zgodzi. Jestem zdania, źe najlepiej nie korzystać z piratów jeśli są darmowe alternatywy. Ale czasami tak się nie da. Uwaźam, źe filmy i muzyka nie powinny być za darmo (muzycy teź muszą z czegoś źyć), ale powinny być duźo tańsze. Najlepiej byłoby gdyby artyści (muzycy i producenci) nie korzystali z wielkich koncernów (RIAA i MPA) a wydawali płyty w mniejszych firmach, które znacznie mniej kasy biorą dla siebie. Zawsze kubowałbym oryginały, gdyby muza była tańsza i gdyby to artyści otrzymali zdecydowaną większość dochodu. Póki co tak niestety nie jest
krecik
Dodano
09.01.2004 19:09:55
Activity_
Dodano:
09.01.2004 18:30:44
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1